نحوه برگزاری وبینار موفق با رعایت ۳ اصل در برگزاری وبینار

نحوه برگزاری وبینار موفق با ۳ نکته

امروزه برگزاری وبینار جزو یکی از استراتژی های بازاریابی اینترنتی شرکت هاست و نحوه برگزاری وبینار موفق سوالی است که هر روزه از ما پرسیده می‌شود. (اگر با مفهوم وبینار یا سمینار آنلاین آشنایی ندارید پیشنهاد می‌کنیم مقاله «وبینار چیست؟ چه طور یک وبینار برگزار کنیم؟» را بببنید).

نحوه برگزاری وبینار موفق وابسته است به ۳ اصل ساده. برای این که یک وبینار عالی برگزاری کنید باید ۳ کار زیر را خوب انجام دهید:

  1. هدفمند کردن وبینار و جذب مخاطبان مناسب.
  2. درگیر کردن مخاطبان با وبینار
  3. پیگیری و حفظ ارتباط با مخاطبان پس از برگزاری وبینار.

در این مقاله در مورد چگونگی پیاده سازی این ۳ نکته و نحوه برگزاری وبینار موفق صحبت می‌کنیم.

نحوه برگزاری وبینار موفق با رعایت ۳ اصل

نکته اول: برنامه ریزی برای کار

نحوه برگزاری وبینار موفق با سامانه وبینار نیما

قبل از برگزاری وبینار باید یک برنامه کاری مشخص تدوین کنید. نحوه برگزاری وبینار موفق به طور اساسی وابسته است به برنامه ای که شما برای برگزاری وبینار تهیه می‌کنید. این برنامه در گام نخست باید مشخص کند که هدف شما از برگزاری وبینار چیست.

پس از آن باید یک برنامه برای وبینار خود ارائه دهید. در این برنامه باید به صورت واضح مشخص شود که هدف شما از برگزاری وبینار چه بوده است و مخاطب در انتهای وبینار چه چیزی دریافت می‌کند. این برنامه به مخاطبان شما کمک می‌کند تا روند و فرآیند برگزاری وبینار را در ذهن خود داشته باشند. آن ها دقیقا می‌فهمند که در هر بخش از وبینار با چه چیزی روبرو هستند و فرآیند برگزاری وبینار به چه صورتی خواهد بود.

در مقاله چگونه می توانم در یک جلسه وبینار به خوبی شرکت کنم؟ ما به عنوان اولین گام برای حضور موثر در وبینار پیشنهاد کرده ایم که حتما در مورد برنامه وبینار از برگزاری کننده وبینار سوال کنید. اگر برنامه ای وجود دارد از آن‌ها بخواهید که این برنامه را به شما بدهند. بسیاری از رقیبان شما این کار را انجام نمی دهند و شما با رعایت همین اصل ساده می‌توانید یک وبینار موفق برگزار کنید.

نکته دوم: نوشتن یک دعوت به اقدام قانع کننده و اجباری

پس از مشخص کردن هدف وبینار و تهیه برنامه وبینار، باید یک دعوت به اقدام برای وبینار خود ایجاد کنید. مخاطبان شما بعد از دریافت این دعوت باید مجبور به باز شدن آن شوند و در وبینار شما ثبت نام کنند.

شاید این کار به نظر شما ساده و آسان برسد ولی تجربه ما نشان داده شده است که خیلی از افراد، یک عنوان بایدی نمی نویسند. دعوت به اقدام شما باید دارای یک نقطه حساس باشد تا مخاطبانی که علاقه مند به حوزه کاری شما هستند، نتوانند نسبت به آن بی تفاوت باشند.

مشتریان و مخاطبان شما از وضعیت موجود ناراضی هستند و در جستجوی یک راه حل جدید هستند. این جا دقیقا همان زمانی است که شما باید وارد شوید. شما فرصت دارید که از طریق آموزش مشکل مخاطبان خود را حل کنید.

اگر شما ارزش وبینار خود را نمی دانید و با موضوع آن ارتباط برقرار نمی‌کنید، مطمئن باشید که کسی روی دعوت به اقدام شما کلیک نخواهد کرد. بنابراین حتما یک موضوع ارزشمند را انتخاب کنید و یک دعوت به اقدام عالی برای آن بنویسید.

نکته سوم: پیشرفت های خود را با استفاده از پارامترها اندازه گیری کنید

معیارها و پارامترها به شما کمک می‌کنند تا پیشرفت خود را برای رسیدن به نقطه مطلوب اندازه گیری کنید. حتما این گفته مشهور را شنیده اید که چیزی را که اندازه گیری نکنید نمی‌توانید مدیریت کنید.

یک معیار خوب از عملکرد، نرخ کلیک روی دعوت به اقدام شماست. این پارامتر می‌سنجد که چند نفر به صفحه ثبت نام وبینار شما وارد شده اند و چند نفر در نهایت فرم ثبت نام را تکمیل کرده اند. (برای ساخت یک صفحه ثبت نام وبینار عالی، مقاله «تشریح کامل صفحه ثبت نام وبینار را ببینید).

اگر قصد برگزاری وبینار را دارید، برای کسب اطلاعات بیشتر درباره نرم افزار وبینار نیما، با شماره های ۶۶۱۷۵۹۸۴ و  ۶۶۹۷۴۹۲۹ تماس حاصل فرمایید.

همچنین می‌توانید از بخش درخواست دمو برای ثبت درخواست دمو اقدام نمایید.

جمع بندی

نحوه برگزاری وبینار موفق وابسته به ۳ اصل است: ۱) هدف وبینار چیست؟ ۲) چطور مخاطبان را آگاه و درگیر می‌کنید؟  ۳) چطور کیفیت برگزاری وبینار خود را اندازه گیری می‌کنید؟

برای پیاده سازی این ۳ اصل به بهترین صورت باید تمرین و تکرار کنید. ممکن است در اولین برگزاری وبینار خود، بازخورد خیلی مناسبی نگیرید ولی مطمئن باشید که با تکرار و تمرین می‌توانید وبینار های موفقی را برگزار کنید.

در سامانه نیما ما تجربه ۱ میلیون نفر ساعت برگزاری وبینار را داشته ایم.

1 پاسخ

فعالیت‌ها و بازتاب‌ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *