۷ روش آسان برای تبلیغ وبینار شما در لینکدین


برای هر گونه وبینار که شما میزبان آن هستید و مخاطبان B2B را هدف گیری کرده‌اید، لینکدین باید بخشی از برنامه تبلیغاتی شما باشد و حتما باید تبلیغ وبینار خود را به صورت درست در لینکدین منتشر کنید (اگر با مفهوم وبینار آشنایی ندارید مقاله «وبینار چیست» را ببینید). لینکدین یکی از بهترین شبکه های اجتماعی برای بازاریابی اینترنتی است.

به طور متوسط ۴۶ درصد از ترافیک شبکه های اجتماعی B2B از LinkedIn می آیند. بازاریابان B2B در حال بهره برداری از شبکه های میلیونی متخصصان LinkedIn هستند تا یک تقاضای جدی ایجاد کنند. شبکه اجتماعی لینکدین می‌تواند به شما کمک کند که از وبینارهای بعدی خود اطمینان حاصل کنید و مطمئن باشید که شرکت کنندگان با کیفیتی را مورد هدف قرار می‌دهید (اگر نمی‌دانید وبینار چیست و قصد آشنایی با وبینار و برگزاری وبینار برای سازمان خود را دارید پیشنهاد می‌کنیم مقاله «وبینار چیست»‌را ببینید).

در این مقاله ۸ روش آسان برای تبلیغ وبینار در لینکدین را به شما معرفی می کنیم که با استفاده از آن‌ها می‌توانید به راحتی مخاطبان عالی برای وبینارهای خود جذب کنید

۱)‌ پیش نیازها را آماده کنید

قبل از این که به بیان نکات سرگرم کننده برسیم، ابتدا مطمئن شوید که اصول اولیه و نیازمندی های لازم را پوشش داده اید. شما به یک صفحه ثبت نام نیاز دارید که به مخاطبین خود بگویید که چرا باید ثبت نام کنند. در این صفحه باید توضیحاتی در مورد وبینار شما و مباحث آن بیان شود.

برای این که یک صفحه ثبت نام وبینار عالی ایجاد کنید حتما مقاله «تشریح کامل صفحه ثبت نام وبینار» را بخوانید. در این صفحه اصول ساخت یک صفحه ثبت نام عالی برای وبینار را معرفی کرده‌ایم.

۲)‌ تبلیغ وبینار از طریق آپدیت های لینکدین

پس از ایجاد یک صفحه ثبت نام عالی در گام قبل، حالا وقت آن است که مخاطبان تان را به این صفحه هدایت کنید تا در وبینار شما ثبت نام کنند. شما باید پیام برگزاری وبینار خود را منتشر کنید.

از تصاویر جذاب و هیجان انگیز برای تبلیغ وبینار خود در رسانه های اجتماعی خصوصا لینکدین، استفاده کنید. تصاویر به جلب توجه و ثبت نام بیشتر در وبینار شما کمک می‌کند.

ابزار Canva یک ابزاری عالی برای درست کردن تصویر در سایزهای مختلف برای شبکه های اجتماعی مختلف است. کافی است که با این ابزار کار کنید و تصویر خود را به او بدهید. ابزار به صورت خودکار سایز مناسب برای انتشار تبلیغ وبینار تان را به شما می‌گوید.

ابزار کنوا برای تهیه تصویر و تبلیغ وبینار در لینکدین
حداقل سه هفته قبل از تاریخ برگزاری ویبنار، شروع به ارسال پست های منظم در لینکدین کنید. عناوین و توضیحات خود را مختصر اما قانع کننده بگذارید.

در لینکدین عناوین باید حداکثر ۷۰ حرف را داشته باشند در حالی که توضیحات می تواند تا ۶۰۰ حرف هم باشد.

۳) ترویج و تبلیغ وبینارتان توسط تیم و همکارانتان را ساده کنید

چند نمونه از پست در مورد وبینار و موضوعات وبینارتان، در لینکدین خود ایجاد کنید و سپس تیم خود را برای به اشتراک گذاشتن آن‌ها در پروفایل لینکدین شخصی‌شان تشویق کنید.

اگر شما در وبینار خود با یک فرد تاثیر گذار و یا یک شریک همراه شده‌اید، از مزایای تبلیغاتی آن‌ها به طور کامل بهره‌مند شوید. اطمینان حاصل کنید که شرکای شما پیام ها، لینک ها، صفحات و تصاویر مناسبی را در اختیار دارند و می‌توانند آن‌ها را در پروفایل های شخصی خود و صفحات لینکدین شرکت شان نیز تبلیغ کنند.

۴)‌ پخش کردن صدایتان در گروه های مرتبط با لینکدین

قطعا منظور ما از بیان این مورد این نیست که به صورت اسپم وار در تمامی گروه‌هایی که عضو هستید، تبلیغ وبینار خود را درج کنید. اگر شما عضو فعال گروهی هستید و برگزاری وبیناری را برعهده دارید که مرتبط با موضوع گروه است، خوب است که صفحه ثبت نام وبینار خود را در این گوره به اشتراک بگذارید.

به سایر اعضای گروه اجازه دهید که بدانند چرا فکر می‌کنید این وبینار برای آن‌ها مفید است و این وبینار چگونه می‌تواند به آن‌ها سود برساند. بیان این دلایل توسط شما یکی از بهترین راه های تبلیغ وبینار شماست.

۵)‌به اشتراک گذاری مطالب مرتبط

به طور دقیق تر وبینار خود را با محتوای استراتژی هم تراز کنید به طوری که بتوانید چندین بخش از محتوا را پیرامون یک موضوع مشترک در دسترس کنید.

مطالب مرتبط را در قالب پست های وبلاگ، فتوشاپ و یا فیلم ها به اشتراک بگذارید تا به تبلیغ وبینار شما کمک کند. یک CTA برای وبینار در مطالب خود قرار دهید و بعد در لینکدین و سایر شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید.

اگر شما مطلب مربوط به صفحه ثبت نام وبینار خود را در لینکدین منتشر کردید، فراموش نکنید که این پست را به سایر کارمندان نیز بدهید تا آن‌ها نیز آن را در لینکدین خود به اشتراک بگذارند.

۶) افزایش نرخ ثبت نام به استفاده از دعوت به اقدام و صفحه ثبت نام وبینار مناسب

مهمترین عامل در تعیین نرخ ثبت نام، جذابیت فرم صفحه ثبت نام وبینار شما و دکمه فراخوان به اقدام شماست. در این باره ما قبلا به صورت مفصل در مقاله «تشریح کامل صفحه ثبت نام وبینار» صحبت کرده ایم.

۷) موفقیت را بسنجید و بهینه سازی کنید.

هنگامی که وبینار شما در لینکدین قرار گرفت و توسط تعداد زیادی از افراد به اشتراک گذاشته شد و دیده شد، زمان آن فرارسیده است که موفقیت خود را بسنجید.

مطمئن شوید که تمام تلاش های تبلیغاتی خود را پیگیری کرده اید تا بتوانید ببینید که کانال ها و کمپین هایتان چگونه در مقابل یکدیگر قرار گرفته اند.

به تعداد ثبت نام های هر کانال و کمپین نگاه کنید، سپس آن دسته از ثبت نام کنندگان را دنبال کنید که از طریق مشتری وارد شده اند تا ببینید که تلاش های انجام شده منجر شده است که به مشتریان تبدیل شوند.

یک روش آسان برای پیگیری ثبت نام از طریق لینکدین، این است که از پارامترهای ردیابی استفاده کنید (با استفاده از پارامترهای UTM و گوگل آنالیتیکز)

زمانی که نتایج خود را تحلیل کردید، تلاش های خود را برای برگزاری وبینار های بعدی بهتر کنید.

راه هایی را پیدا کنید که هدف گیری مخاطبان، خلاقیت، زمان ارسال، انواع تبلیغات و موارد دیگر را بهبود بخشد.

۸) زمانی که وبینار در حال اجراست، تبلیغ کنید.

پس از اتمام وبینار، اجازه ندهید که این همه کار سختی که انجام داده‌اید، از دست برود.

اگر شما وبینار را ضبط کرده اید، نسخه ضبط شده‌ی آن را ارائه کنید. با استفاده از نرم افزار برگزاری کلاس مجازی نیما، به سادگی می‌توانید تمامی وبینار ها و کلاس های خود را با کمترین حجم ذخیره کنید و آن را برای دانلود در اختیار شرکت کنندگان و خریداران بالقوه قرار دهید.

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *