تشریح کامل صفحه ثبت نام وبینار

فرض کنید برای برگزاری یک وبینار اقدام کرده اید (اگر با مفهوم وبینار آشنایی ندارید مقاله «وبینار چیست» را بخوانید). به نظر شما مهم ترین موضوع در برگزاری یک وبینار چیست؟

پاسخ ما این است: تشویق مخاطبان برای ثبت نام وبینار

 هیچ کس توجه نخواهد کرد به اینکه مطالب شما در سطح جهانی باشد و یا اسلایدهای شما به زیبایی طراحی شده باشد. هیچ کدام از این ها مهم نخواهد بود مگر آنکه افرادی را (منظور ما افراد زیادی است) برای ثبت نام گرد هم آورید. بنابراین مهم ترین موضوع پیش از برگزاری وبینار، ثبت نام وبینار است و شما باید تا حد امکان افراد زیادی را تشویق به ثبت نام در وبینار کنید.

خوشبختانه بهینه سازی صفحه ثبت نام وبینار شما یکی از ساده ترین کارهایی است که می توانید انجام دهید و این کار تاثیر زیادی بر موفقیت خواهد داشت. در این مقاله می‌خواهیم در مورد ۹ نکته درباره‌ی ساخت یک صفحه ثبت نام وبینار عالی با هم صحبت کنیم.

نکات واجب در رعایت صفحه ثبت نام وبینار

استفاده از فیلدهای ثبت نام به صورت استراتژیک

قاعده ی کلی: فیلدهای کمتر بهتر است.

با پرسیدن یک میلیون سوال، مخاطبان را فراری ندهید. طبیعی است که شما نیاز به اطلاعات تماس مخاطبان تان دارید تا بتوانید بعدا برنامه بازاریابی خود را روی آن‌ها اجرا کنید. اما فقط و فقط اطلاعات ضروری را بگیرید.

اگر می‌توانید فیلدهای ثبت نام را خیلی خیلی محدود کنید. اگر واقعا جسارت دارید، فقط آدرس ایمیل را بپرسید. با داشتن آدرس ایمیل می‌توانید بعدها یک ایمیل مارکتینگ موثر را روی ثبت نام شدگان اجرا کنید (اگر با ایمیل مارکتینگ آشنایی ندارید می‌توانید آموزش ایمیل مارکتینگ با میلرلایت را ببینید)

زمانی که شما آدرس ایمیل را داشته باشید، در دفعات بعدی که آنها با شرکت شما ارتباط برقرار می کنند، فرصت زیادی برای دریافت اطلاعات خواهید داشت.

به مرور زمان می‌توانید اطلاعات بیش تر و بیش‌تری را از مخاطبان خود بگیرید. ابتدا اجازه دهید که آن‌ها به سادگی ثبت نام کنند. سپس طی ارتباط های بعدی اطلاعات بیش‌تری از آن‌ها را بگیرید.

اضافه کردن یک فیلم

فیلم به یکی از بهترین روش های تعامل و آموزش مصرف کنندگان تبدیل شده است، پس چرا از فیلم ها در صفحه ثبت نام خود استفاده نمی کنید؟

داشتن ویدئو در صفحه ثبت نام وبینار کمک می کند که نرخ تبدیل تا ۸۰ درصد افزایش پیدا کند. هنگامی که مخاطبان شما از مزایای صدا و تصویر لذت می‌برند، واکنش احساسی بهتری به شما و پیام تان می‌دهند.

برجسته کردن مزایا

هنگام نوشتن جزییات صفحه ثبت نام وبینار و صفحه ورود به بخش ثبت نام وبینار، کار آسانی است که فقط مطالب وبینار خود را خلاصه وار ذکر کنید. اما این کار  قانع کننده نیست و باعث تبدیل بازدید کنندگان شما نخواهد شد.

شما باید در صفحه ثبت نام وبینار، مزایای وبینار خود را برجسته کند و این همان دلیلی است که مردم به خاطر آن باید ثبت نام کنند.

در واقع سوال اصلی این است: ثبت نام وبینار چه نفعی برای آن‌ها خواهد داشت و چطور مشکل آن‌ها را حل خواهد کرد؟ اگر بتوانید پاسخی قانع کننده به این سوال بدهید مطمئن باشید که نرخ ثبت نام شما به شدت افزایش پیدا می‌کند

کپی کاری ممنوع!

اگر بیش از حد کپی کرده باشید، هیچ کس متن شما را نخواهد خواند. تلاش های خود را بر روی عنوان و پاراگراف اول متمرکز کنید و تلاش کنید به صورت قانع کننده دلیل ثبت نام در وبینار خود و مزایای آن را بیان کنید.

البته بیش از حد زیاده روی نکنید. شما نباید همه چیز را در ابتدا بگویید. باید حس کنجکاوی مخاطبان را برانگیزید و سپس از طریق لینک آن‌ها را دعوت به صفحه ثبت نام وبینار کنید تا به خاطر دیدن اطلاعات بیش تر درباره وبینار شما روی آن کلیک کنند.

ایجاد ضرورت

استفاده از زبان است که روشن می سازد چرا مخاطبان شما باید هم اکنون در وبینار ثبت نام کنند.

شاید شما در حال ارائه ی اطلاعات مفهومی و عمیقی باشید که آنها نمی‌توانند آن را در جاهای دیگر پیدا کنند.

شاید شما میزبان یک سوال و جواب اساسی با متخصصان هستید که نمی‌توان آن‌ها را در یک جا جمع کرد.

هر آنچه که وبینار شما ارائه می دهد، بیان می کند که چرا مخاطبان شما نمی‌توانند وبینار را از دست بدهند.

بسته به اهداف شما، حتی ممکن است مایل به محدود کردن تعداد اعضای شرکت کنندگان باشید. در واقع محدود کردن شرکت کنندگان می تواند منجر به ثبت نام بیشتر شود زیرا محدودیت بیش از حد، ارزش ارائه شده در ذهن مشتری را افزایش می‌دهد.

تشکر کردن را فراموش نکنید.

هنگامی که افراد ثبت نام می کنند، ثبت نام خود را با یک صفحه «تشکر از شما» یا پاپ آپ تائید می‌کنند. نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که صفحه «تشکر از شما» باید چیزی فراتر از یک پایان بی روح باشد.

فرد ثبت نام شده، علاقمند به موضوع وبینار شما و شرکت در آن است. بنابراین ارتباط با او را با ارائه‌ی یک منبع دیگر ادامه دهید. سعی کنید او را در وب سایت خود نگه دارید و اطلاعات بیش تری در آن حوزه به او بدهید.

ایجاد یک صفحه آسان برای جستجو

صفحه ثبت نام وبینار خود را به صورت جدا ایجاد نکنید به طوری که هیچ کس نتواند آن را پیدا کند. وبینارهای آینده ی خود را در وب سایتتان تبلیغ کنید و مطمئن شوید که بازدید کنندگان می توانند به راحتی به صفحه ثبت نام وبینار بروند.

بازاریابان اغلب وبینارها را در صفحه رویداد یا منابع خود قرار می دهند. اگر شما واقعا می خواهید که ثبت نامی های وبینار را افزایش دهید، باید یک بنر تبلیغاتی از وبینار خود را در صفحه اصلی وب سایتتان قرار دهید. این یک روش عالی برای استفاده و بهره گیری از تمام این ترافیک آزاد سازمانی است.

اهمیت طراحی

گاهی اوقات صفحات ثبت نام به یک پایان کوتاه ختم می شوند و این زمانی است که با طراحی می آیند. اما این صفحات به عنوان بقیه ی وب سایت شما به همان اندازه اهمیت دارند بنابراین تلاش ها برای تبدیل فرمت و تصاویر به کار می رود. در اینجا چندین اصل برای طراحی اساسی وجود دارد که باید به خاطر بسپارید:
شبیه سازی و طرح کلی باید چشم را نسبت به شکل تحریک کند.

  • از رنگ های متضاد اما جالب استفاده شود.
  • هر چیز مهمی باید در بالا قرار بگیرد.
  • CTAs باید برجسته شود.
  • تجربه ی تلفن همراه فراموش نشود.

قرار دادن اطلاعات تماس

در حالی که هدف این است که مردم فرم ثبت نام خود را تکمیل کنند، شما هم چنان راه هایی را برای افراد در نظر بگیرید که با شما تماس بگیرند.

 می‌توانید به سادگی با شماره تلفن و یا آدرس ایمیل شرکتتان اعتماد ایجاد کنید. چرا که هرگز نمی‌دانید چه کسی ممکن است بخواهد اطلاعات بیشتری درباره ی محصول شما بداند.

اگر وبینار شما بیشتر شبیه به یک کنفرانس مجازی چند ساعته باشد و یا برای حضور در آن افراد باید هزینه پرداخت کنند، ممکن است سوالاتی درباره‌ی آن داشته باشند.

طبیعی است که آن‌ها قبل از ثبت نام بخواهند اطلاعات بیشتری کسب کنند. بنابراین شما نباید شرکت کنندگان فعال را از دست بدهید. داشتن راه ارتباطی مناسب با آن‌ها می‌تواند تضمین کننده افزایش ثبت نام وبینار شما باشد.

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *