چگونه با استفاده از وبینار نیما برنده نهایی شبکه های اجتماعی باشیم؟

رسانه‌های اجتماعی، اینترنت را به یک کلان شهر علامت‌های تجاری و مشهور تبدیل کرده اند که دائماً تلاش می‌کنند مخاطبان را جذب کنند. تعامل اجتماعی در اینترنت، شبیه تعامل با دیگران در دنیای واقعی است که در آن، تبدیل شدن به بخش فعال جامعه، منجر به افزایش محبوبیت می‌شود. تفاوت در این است که چگونه این تعامل را می‌توان به عنوان یک ابزار برای جذب بیشتر مخاطبان خود استفاده کرد. این بخشی است که بسیاری از کسب و کارها در آن درست عمل نمی کنند.

بسیاری از متخصصان رسانه های اجتماعی به شما می گویند که اغلب مطالب را بنویسید. هیچ مشکلی با این توصیه وجود ندارد، اما یک جزء از دست رفته وجود دارد. حتی اگر پست های شما تا حدودی برای مخاطبان شما معنی‌دار باشد، هنوز در معرض توجه قرار دارید، مگر اینکه پست های شما برای مخاطب به اندازه کافی جذابیت نداشته باشند.

اگر می‌خواهید اعتبار بیشتری به نام تجاری خود بدهید و آن را گسترش دهید، این احتمالا مربوط به زمان شروع وبینار است. اما چرا هر روز یک وبینار معمولی شروع می شود، زمانی که می توانید از نیما استفاده کنید؟

وبینار چیست؟

وبینار از ترکیب دو واژه وب و سمینار تشکیل شده است (Web Based Seminar) و بستری مجازی است که می توان آموزش‌های خود را مبتنی بر اینترنت ارائه کرد.

هنگامی که با نیما میزبانی می‌کنید، استاد، امکان دسترسی برای اتتشار صوت و تصویر را به فراگیران می دهد. یک وبینار نمی‌خواهد مردم ناگهان شما را در رسانه های اجتماعی دوست داشته باشد. اما با استفاده از روش های مناسب و کمی خلاقیت، می توانید وبینارهای خود را به موتورهای قدرت تبدیل کنید که باعث ایجاد یک مشارکت ارگانیک شود. ما روش آن را به شما نشان می‌دهیم!

اعلامیه بزرگ بزنید و از مردم دعوت کنید تا سخن بگویند.

به تمام طرفداران، پیروان خود و دیگران بگویید که یک وبینار دارید، با جزئیات در مورد زمان و لینک اتاق وبینار صحبت کنید. اطمینان حاصل کنید که شما موضوع مهمی برای بحث دارید. به عنوان مثال، اگر شما یک نانوایی دارید، بحث در مورد دستور العمل های خانگی ممکن است، علاقه مندان به پخت و پز را در مخاطبین خود به نمایش بگذارد.

خوب، پس شما اعلام کردید و حدود ۲۰ نفر می خواهند در آن شرکت کنند. الان چیکار می کنید؟ شما نمی توانید یک وببینار عالی با تنها ۲۰ نفر شرکت‌کننده داشته باشید.

این جایی است که کمپین های خود را وارد می کنید. شما باید دیگران را مجبور کنید تا وبینار را با دیگران به اشتراک بگذارند. تقریباً هیچ راهی بهتر برای متقاعد کردن یک شخصیت محبوب برای به اشتراک گذاشتن این موضوع وجود ندارد مگر دعوت از آن شخص برای پیوستن به عنوان سخنران.  شما می‌بینید، انسانی این کار را انجام می دهد: “اگر من در جایی صحبت کنم، بهتر است اطمینان داشته باشیم که طرفداران من هستند، بنابراین من می توانم آن‌ها را تحت تأثیر قرار دهم!” حتماً سخنرانان خود را به خاطر بیاورید تا وبینار را با طرفداران خود به اشتراک بگذارید.

مرکز وبینار را بر روی نام تجاری خود بگذارید، بدون آنکه بیش از حد نمایان باشد.

وبینار باید بیشتر آموزنده باشد. همانطور که در مثال بالا، موضوع وبینار دستورالعمل، بود. نه اینکه چرا شیرینی های شما خوب درست شدند. به طور مشابه، اگر شما شرکت امنیتی داده ها هستید، وبینار شما باید در مورد اطلاعات امنیتی با یک پلاگین کوچک برای محصول خود باشد، نه یک وبینار کامل در مورد اینکه چرا محصول شما بهترین است.

در پایان وبینار، مخاطبان خود را به خاطر داشته باشید که در رسانه های اجتماعی به دنبال شما می گردند، اگر وبینارهای عالی تر را بخواهند. همچنین، فراموش نکنید که به نفع شما است که از سخنرانان در وبینارهای خود دعوت کنید!

زمان وبینار خود را به درستی تنظیم کنید.

اینترنت، بسیاری از مردم را به تمام جنبه های زندگی متصل می کند. این به این معنی است که آنها، در ساعات خاصی مشغول می شوند و این ساعت ها به مناطق زمانی مختلف متصل می شوند. در مورد مخاطبانی که می خواهید درگیر شوند، فکر کنید. شاید ساعت ۱۱ صبح الی ۲ بعد از ظهر مناسب ترین زمان برای شروع جلسه شما باشد. این اجازه می دهد تا بسیاری از مردم در طول ناهار وبینار را تماشا کنند. ما پیشنهاد می کنیم از وبسایتی مانند Buddy World Time  برای گرفتن بهترین زمان برای مخاطبان مورد نظر خود برای شرکت در وبینار استفاده کنید. فقط به یاد داشته باشید که هر چقدر منطقه هدف شما پراکندگی بیشتری داشته باشد، پنجره فرصت شما کوچک تر می شود.

ضبط و توزیع

درست مثل هر جلسه دیگر در وب و یا در زندگی واقعی، همیشه افرادی هستند که نمی توانند حضور پیدا کنند. به عنوان یک حسن نیت به آنها، تمام وبینار را ضبط کنید و آن را به یک وب سایت ویدیویی انتقال دهید (که ممکن است کانال شما را بیشتر تبلیغ کند)، مانند YouTube . پس از اتمام کار، لینک را به ویدیو خود در رسانه های اجتماعی به اشتراک بگذارید. شما نمی توانید به اندازه کافی در طول وبینار خود، مخاطب جذب کنید.

در حال حاضر، نوبت شماست تا تعیین کنید که چه چیزی باعث تعامل بیشتر با وبینارهای شما می شود و مخاطبان خود را خاموش می کند. در برخی موارد، شاید به اشتراک گذاری صفحه خود و ارائه تصاویر رنگی، موثر واقع شود.  دیگر موارد، تنظیمات مربوط به دستور کار وبینار شما، صرف نظر از اینکه چقدر کوچک است، می توانید آن را بسازید یا آن را شکست دهید.

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *