نرم افزار lms چیست

تصویر نرم افزار مودل نیما

نرم افزار lms چیست؟ این سوالی است که بسیاری از افراد فعال در حوزه آموزش الکترونیکی مطرح می‌کنند. در این مقاله می‌خواهیم به شما بگوییم که نرم افزار lms چیست؟ یک نرم افزار lms چه ویژگی هایی دارد؟ چطور می‌توانید یک نرم افزار lms مناسب پیدا کنید؟

همچنین به شما بهترین نرم افزار lms را نیز معرفی می‌کنیم تا با استفاده از آن بتوانید خیلی ارزان تر و ساده تر، آموزش الکترونیک را در سازمان خود پیاده‌سازی کنید.

مفهوم آموزش الکترونیکی چیست؟

آموزش الکترونیکی به معنای استفاده از ابزارهای رایانه ای و اینترنتی به منظور آموزش به افراد و گروه هاست. آموزش الکترونیکی مزایای زیادی دارد که باعث شده است سازمان ها علاقه‌مند به راه اندازی آن در مجموعه خود باشند.

از جمله این مزایا عبارت اند از:

۱) عدم نیاز به حضور فیزیکی افراد

۲) حذف هزینه‌های رفت و آمد

۳) جلوگیری از اتلاف زمانی که در رفت و آمد هدر می‌رود

۴) امکان شرکت تعدادی بسیار بیش‌تر از یک کلاس حضوری

۵) ضبط خودکار محتوای آموزشی ارائه شده برای استفاده و مرورهای بعدی

وبینار چیست ؟ نیما | نرم افزار یادگیری مجازی امیرکبیر

طبیعی است که شما هم بخواهید بستر آموزش الکترونیک را در سازمان تان پیاده سازی کنید. شاید تا به حال به فکر خرید سامانه lms هم بوده‌اید. در این مقاله یک نرم افزار عالی lms را به شما معرفی می‌کنیم تا بتوانید به سادگی آموزش الکترونیک را در سازمان‌تان پیاده‌سازی کنید.

نرم افزار lms چیست؟

عبارت lms مخفف Learning management system می‌باشد. سیستم مدیریت یادگیری (lms) سیستمی است که به شما امکان می‌دهد کلیه فرآیند آموزش الکترونیکی خود در سازمان را به وسیله‌ی آن پیاده‌سازی کنید.

بنابراین اگر به صورت خلاصه بخواهیم بیان کنیم که نرم افزار lms چیست باید بگوییم نرم افزاری است که کلیه‌ی امکانات برگزاری کلاس‌ها را به صورت اینترنتی به شما ارائه می‌کند. برخی از این امکانات عبارت اند از:

۱) امکان تعریف کلاس درسی

۲) ساخت حساب کاربری برای هر دانشجو

۳) امکان ثبت نام دانشجویان در کلاس های مختلف (انتخاب واحد)

۴) امکان قرارداد موارد آموزشی به صورت فایل، پاورپوینت، ویدئو و صوت

۵) امکان بارگزاری تمارین برای دانشجویان

۶) امکان بارگزاری اینترنتی تکالیف توسط دانشجویان

۷) امکان نمره دهی به صورت آنلاین و اطلاع به دانشجویان

در حقیقت تمامی کارهایی که شما می‌خواهید در یک سامانه آموزشی انجام شود را به وسیله نرم افزار lms می‌توانید انجام دهید. برای مثال می‌توانید lms ای را که شرکت نیما برای دانشگاه صنعتی امیرکبیر راه اندازی کرده‌است را در لینک زیر ببینید.

https://lms.aut.ac.ir/nima/

بهترین نرم افزار lms چیست؟

به جرأت می‌توان گفت که بهترین نرم افزار lms در دنیا، نرم افزار مودل است. این نرم افزار عمری ۲۰ ساله دارد و در بسیاری از دانشگاه های برتر دنیا، به عنوان نرم افزار lms مورد استفاده قرار می‌گیرد.

شرکت نیما مفتخر است که نرم افزار مودل را به طور کامل فارسی سازی و بومی سازی کرده است. همچنین پلاگین ها و افزونه هایی برای آن نوشته است تا دقیقا مختص سیستم آموزشی داخل کشور شود. 

ما نرم افزار lms مودل را برای دانشگاه صنعتی امیرکبیر با موفقیت پیاده سازی و اجرا کرده ایم و اکنون افتخار پشتیبانی ۱۰ ساله  از آموزش مجازی دانشگاه صنعتی امیرکبیر را داریم.

اگر علاقه مند به راه اندازی آموزش الکترونیکی در سازمان خود هستید، همین الان از بخش تماس با ما برای صحبت با کارشناسان ما استفاده کنید. تجربه‌ی ۱۰ ساله ما در خدمت شما خواهد بود، تا بتوانید این کار را به بهترین شکل در مجموعه خود انجام دهید.

تصویر نرم افزار مودل نیما

یک عیب نرم افزار های lms

یکی از مشکلات نرم افزارهای lms این است امکان برگزاری وبینار را ندارند. در حقیقت تاریخ به گونه ای پیش رفته است که نرم افزارهای برگزاری وبینار با نرم افزار های lms از یکدیگر جداشده اند.

شرکت های دیگری مثل ادوبی کانکت، متولی نرم افزارهای برگزاری وبینار شده اند و یک راه حل یکپارچه وجود ندارد. البته پیشنهاد می‌کنیم هرگز از سرویس ادوبی کانکت برای برگزاری وبینار استفاده نکنید. قبل از استفاده حتما مقاله‌های «اجاره سرور adobe connect» و «فروش لایسنس adobe connect» را ببینید.

در نیما، ما نرم افزار وبینار بومی نیما را از سال ۸۸ توسعه دادیم که یک نرم افزار فارسی داخلی برای برگزاری وبینار می‌باشد. بیش از ۳ میلیون نفر ساعت وبینار با نرم افزار وبینار برگزار شده اند.

نمایی از این نرم افزار را در شکل زیر می‌بینید

نمایی از برگزاری وبینار و اشتراک گذاری صفحه در نیما

با استفاده از نرم افزار lms مودل و نرم افزار وبینار نیما، شما قادر خواهید بود تمامی آموزش الکترونیک سازمان خود را به صورت یکپارچه و مجتمع پیاده سازی کنید. ما می‌توانیم در این زمینه به شما کمک کنیم.

برای صحبت با کارشناسان ما از بخش تماس با ما  برای ارتباط با استفاده کنید. همچنین می‌توانید از بخش درخواست دمو برای هماهنگی یک جلسه دمو استفاده کنید.

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *