برگزاری وبینار

برای برگزاری وبینار، بسیاری از ما نمی‌دانیم که چگونه باید عمل کنیم، کجا را نگاه کنیم، چه چیزی بپوشیم و … . به همین دلیل است که بسیار هیجان زده‌ایم.سخنرانی در اینجا هر چیزی که شما در این رابطه باید بدانید آورده شده است:

  • برای تحث تأثیر قراردادن لباس مناسب انتخاب کنید

از آنجایی که شما می‌توانید از خانه کار کنید، وسوسه شدن شما برای پوشیدن کفش های ورزشی و تی‌شرت قدیمی آسان است. با این حال، همکاران و مشتریان شما انتظار دارند که ظاهر حرفه ای داشته باشید. برای وبینار خودتان لباس‌هایی را انتخاب کنید که برای جلسات شخصی خود انتخاب کنید.

  • کیفیت ویدیو و صدا را کنترل کنید

انتخاب یک وب‌کم با کیفیت و هدست بلندگو و میکروفن ضروری است. این‌ها ویدیو و صدایی بهتر فراهم می کنند. سعی کنید جلسات را در مکان های آرام و در محیط داخلی نگه دارید تا صدای محیط را کنترل کنید.

  • روشنایی خود را تنظیم کنید

مستقیماً در مقابل یا در کنار یک منبع نور روشن ننشینید که دیگر مخاطبان شما را نور روشن و یک شکل سایه دار ببینند. با لامپ های در حال حرکت آزمایش کنید و دوربین خود را تا زمانی که شما  بتوانید صورت خود را روشن بر روی صفحه نمایش هنگام سخنرانی ببینید، جابجا کنید.

  • در مورد پس‌زمینه فکر کنید

سعی کنید یک پس‌زمینه زیبا و ساده داشته باشید. اگر تردمیل شما در دفتر شما قرار دارد و شما آن را به عنوان مکانی برای گفتگو به‌کار می گیرید، این واقعا بهترین پس‌زمینه برای مخاطبان شما نیست. شما نمیتوانید همه چیز را در یک محیط  کنترل کنید و قبل از جلسه خود باید به پس‌زمینه ها توجه کنید.

  • صحبت کردن با دوربین (و نه صفحه نمایش) را تمرین کنید

علاقه ما این است که به فرد روی صفحه مانیتور نگاه کنیم، اما هنگامی که سخنرانی می کنید، باید به دوربین نگاه کنید تا مخاطبان احساس کنند شما به طور مستقیم با آن‌ها صحبت می‌کنید.

  • در صورت لزوم، میکروفون خود را خاموش کنید

گزینه “میکروفن بی صدا” بازخورد محیطی مخاطبان را کاهش می دهد. هنگامی که بحث و گفت و گوهای زیاد وجود دارد، برای کاهش بازخورد محیطی مخاطبان، میکروفون خود را خاموش کنید.

  • از عملکرد چت استفاده کنید

شما می توانید یک سوال یا بیانیه برای همه یا به طور خصوصی به یک شرکت کننده ارسال کنید.

  • در مورد اقدامات خود در دوربین فکر کنید

همیشه به یاد داشته باشید که همه می توانند شما را ببینند در حالی که مشغول خمیازه کشیدن، کشش و یا در اطراف اتاق سرگردان هستید. این حرکات هیجان انگیز  مخاطب را منحرف می کند و می تواند برای بلندگو اختلال ایجاد کند. سعی کنید پشت سیستم باقی بمانید و توجه کنید!

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *