سرویس ادوبی کانکت

سرویس ادوبی کانکت

   در این مقاله می‌خواهیم در مورد اجاره و خرید سرویس ادوبی کانکت صحبت کنیم. در ابتدا این سرویس معرفی خواهد شد. سپس ۱۰ نکته که قبل از سفارش سرویس ادوبی کانکت را باید بدانید، به شما می‌گوییم. همچنین یک راه حل جایگزین و عالی برای سرویس ادوبی کانکت به شما معرفی خواهیم کرد.

ادوبی کانکت چیست؟

   ادوبی کانکت نام یک نرم افزار برگزاری وبینار است که توسط شرکت ادوبی طراحی و پیاده سازی شده است. با استفاده از این نرم افزار می‌توان وبینار و وب کنفرانس برگزاری کرد. اگر با مفهوم وبینار آشنایی ندارید، مقاله وبینار چیست را مطالعه بفرمایید.

نرم‌افزار ادوبی کانکت در خارج از ایران یک نرم افزار محبوب است. این نرم افزار جز اولین نرم افزارهایی بود که در دنیا برای برگزاری وبینار تهیه شد و به همین دلیل علاقه زیادی به آن وجود دارد. در بسیاری از اوقات افراد فکر می کنند تنها نرم افزار موجود برای برگزاری وبینار، نرم افزار ادوبی کانکت است.

   برای برگزاری وبینار با استفاده از نرم افزار ادوبی کانکت شما باید این نرم افزار را خریداری کنید و سپس آن را روی سرورهای مجموعه خود نصب و راه اندازی کنید. البته به خاطر تحریم ها، امکان خرید این نرم افزار برای ایرانی ها وجود ندارد.

استفاده از نسخه‌های کرک شده ادوبی کانکت

تمامی افرادی که در داخل ایران از نرم افزار ادوبی کانکت استفاده می‌کنند از نسخه های کرک شده این نرم افزار استفاده می کنند. نسخه های کرک شده ادوبی کانکت مشکلات زیادی دارند. در ادامه، در مورد این مشکلات با شما صحبت خواهیم کرد.

نصب و راه اندازی نسخه کرک شده ادوبی کانکت روی سرور نیازمند دانش تخصصی حوزه آی تی است. شما باید با دانش شبکه و آی تی آشنا باشید تا بتوانید نسخه کرک شده این نرم افزار را به درستی نصب کنید.

علاوه بر این، شما نیاز به یک سرور (حقیقی یا مجازی) خواهید داشت تا بتوانید نرم افزار ادوبی کانکت را روی آن نصب کنید. علاوه بر دانش فنی، هزینه سرور معمولا یک هزینه‌ بالاست که شاید برای همه مجموعه ها امکان پذیر نباشد. به همین دلیل است که افراد غالبا به دنبال استفاده از سرویس ادوبی کانکت هستند. در این حالت شما به یک شرکت که این نرم افزار را نصب و آماده دارد، پول پرداخت می‌کنید و این شرکت نرم افزار ادوبی کانکت را در غالب یک سرویس به شما ارائه می‌دهد.

شما درخواست برگزاری وبینار را به این شرکت می‌دهید و ساعت و تاریخ مورد نظر خود را اعلام می‌کنید. سپس این شرکت یک کلاس مجازی برای شما ایجاد می‌کند. شما اطلاعات این کلاس و چگونگی دسترسی به آن را برای شرکت کنندگان ارسال می‌کنید. آن‌ها با استفاده از دستورالعمل شما می‌توانند در تاریخ مشخص شده در وبینار شرکت کنند.

درست است که ادوبی کانکت یک نرم افزار قدرتمند است ولی نکاتی هست که قبل از استفاده از آن باید حتما بدانید. در این مقاله، ۷ نکته‌ آورده شده است:

۷ مشکل استفاده از سرویس ادوبی کانکت

۱) اجبار به استفاده از نسخه های کرک شده

همان گونه که گفته شد امکان خرید نرم افزار ادوبی کانکت برای ایرانی ها وجود ندارد، بنابراین تمامی نسخه های نصب شده این نرم افزار، کرک شده هستند. نسخه کرک شده این نرم افزار مشکلات زیادی دارد و در حین برگزاری وبینار ممکن است که قطع شود که هم برای برگزار کننده و هم برای شرکت کنندگان یک تجربه ناخوشایند است.

۲) عدم وجود پشتیبانی مناسب

شرکت های ارائه دهنده سرویس ادوبی کانکت معمولا پشتیبانی‌ای به شما ارائه نمی‌دهند، چون خود آن‌ها مالک و توسعه دهنده نرم افزار نیستند، در صورتی که سرویس ادوبی کانکت به مشکل بربخورد، نمی توانند مشکل را حل کنند.

۳) حق کپی رایت در استفاده از ادوبی کانکت

در سازمان هایی که حق کپی رایت برای آن‌ها مهم است، نمی توان از سرویس ادوبی کانکت استفاده کرد. سرویس ادوبی کانکت حق خرید نرم افزار را به شرکت های ایرانی نمی دهد و شما مجبور به استفاده از نسخه های کرک شده هستید.

۴) عدم پشتیبانی از زبان فارسی

با توجه به این که ایران از ابتدا بازاریابی مناسب برای شرکت ادوبی کانکت نبوده است (به دلیل وجود تحریم ها)، زبان فارسی برای این سرویس ادوبی کانکت اصلا تعبیه نشده است. این نرم افزار از زبان فارسی پشتیبانی نمی کند. بنابراین مخاطبان وبینار شما در محیطی کاملا انگلیسی شرکت می‌کنند.

این موضوع باعث عدم تمرکز مخاطب شده و نا‌آشنایی محیط باعث می‌شود که نتواند به صورت فعال در وبینار شرکت کند. توجه داشته باشید که هدف اصلی برگزاری وبینار، تعاملی بودن آن است و اگر مخاطب نتواند به صورت مناسب با وبینار تعامل کند، عملا هدف شما از دست رفته است.

۵) جدا نوشته شدن حروف فارسی در محیط چت سرویس ادوبی کانکت

یکی از بهترین امکانات نرم افزارهای وبینار، امکان چت زنده بین شرکت کنندگان و اساتید است. در هر لحظه از وبینار اگر سوالی در ذهن مخاطب شکل بگیرد، می‌تواند از طریق چت اقدام به مطرح کردن آن نماید.

مشکل سرویس ادوبی کانکت این است که در محیط چت این نرم افزار، حروف به صورت جدا جدا نوشته می‌شوند. برای مثال عبارت «سلام» به صورت «س ل ا م» نوشته می‌شود که این موضوع یکی از آزار دهنده ترین اتفاقات در حین برگزاری وبینار است.

در بسیاری از موارد، اساتید از شرکت کنندگان می‌خواهند که سوالات خود را به الفبای لاتین بپرسند. در نرم افزار وبینار ما به نام نیما این مشکل اصلا وجود ندارد. شما با استفاده از سامانه وبینار ما به راحتی می‌توانید در یک محیط فارسی سوالات خود را به صورت درست مطرح کنید.

۶) عدم ذخیره سازی کلاس‌ها

سرویس ادوبی کانکت به صورت پیش فرض امکان ذخیره سازی وبینارها را ندارد و این موضوع باعث می‌شود که مدرس، خودش با استفاده از یک نرم افزار از صفحه کامپیوتر خود فیلم برداری کند.

در انتهای وبینار برای این که بتوان ویدئوی وبینار را به شرکت کنندگان داد، باید این فیلم ضبط شده را برای آن‌ها ارسال کرد. معمولا حجم این ویدئو بسیار بالاست و برای بسیاری از شرکت کنندگان قابل استفاده نیست.

نرم افزار وبینار ما به نام نیما، به صورت خودکار وبینار ها را ضبط می‌کند. همچنین روش ذخیره سازی فیلم به این صورت است که فقط زمانی که تغییری در اسلایدها و محتوای وبینار ایجاد شود،‌ به حجم ویدئو اضافه خواهد شد.

این روش ذخیره سازی باعث می‌شود که حجم ویدئوی نهایی وبینار به شدت کاهش یابد و هر کسی با هر سرعت اینترنتی بتواند آن را دانلود کند.

۷) ارائه راهکارها و رهنمودها برای برگزاری بهتر وبینار

سرویس ادوبی کانکت صرفا یک نرم افزار است که این نرم افزار در مورد چگونگی ارائه،‌ چگونگی صحبت کردن، لحن بیان و چیزهای دیگری که منجر به برگزاری عالی یک وبینار می‌شود، به شما چیزی نمی گوید.

تیم ما علاوه بر ارائه سرویس وبینار، قادر خواهد بود به شما کمک کند تا وبینار خود را با بالاترین کیفیت برگزاری کنید.

اما راه حل چیست؟

شرکت رایاپردازش در سال ۱۳۸۷ اولین محصول خود یعنی سامانه وبینار را پیاده سازی کرد. این سامانه برای اولین بار در دانشگاه صنعتی امیرکبیر مورد استفاده قرار گرفت و آزمون خود را با موفقیت پشت سر گذاشت.

امروزه کلیه سرویس آموزش مجازی دانشگاه صنعتی امیرکبیر روی سامانه نیما برگزار می‌شود و علاوه بر آن ما تجربه سرویس دهی به صدها شرکت داخلی را داشته ایم.

با استفاده از نرم افزار وبینار نیما می‌توانید بدون مشکلات سرویس ادوبی کانکت به برگزاری وبینار و کلاس مجازی بپردازید. تیم ما در این مسیر همراه شماست و به شما کمک خواهد کرد که بهترین کیفیت را در برگزاری وبینار تجربه کنید.

در شکل زیر نمایی از نرم افزار بومی وبینار نیما را مشاهده می‌کنید

سامانه وبینار بومی نیما

شما می‌توانید از بخش درخواست دمو یا تماس با ما برای کسب اطلاعات بیش تر استفاده نمایید.

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *