چگونه سخنرانی های درجه یک و عالی ارائه دهیم؟!

وبینارها، در قرن بیست و یکم، راهی برای آموزش بیشتر زبان آموزان، هدایت بیشتر مشتریان و فروش محصولات و خدمات از طریق دسکتاپ خود در سطح جهانی هستند. در اینجا سه نمونه از بهترین وبینارها را برای ارائه های مجازی عالی و سخنرانی شما، قرار می دهیم.

چگونه سخنرانی های درجه یک و عالی ارائه دهیم؟!

نمونه شماره ۱: اسلایدهایی با حداکثر علاقه بصری آماده سازی کنید. از حداکثر تصاویر و حداقل کلمات ممکن، استفاده کنید. واژه هایی که نوشتید ممکن است با صفحه نمایش های کوچک قابل دیدن نباشند. با عکس ها و تصاویر تأثیر دلخواه خود را بگذارید. اسلایدهایی را که به صورت بصری و جذاب آماده سازی کردید تا مخاطبان را جذب کنند، زمان بندی کنید. استفاده از کلمات کمتر، به جای کلمات بیشتر به حفاظت از مالکیت معنوی شما کمک می کند. وبینار به طور ایده آل می تواند ترکیبی از تصاویر متحرک درخشان همراه با محتوای صوتی سخت و روابط سرگرم کننده باشد.

نمونه شماره ۲: انتظار مخاطبان خود را چند منظوره کنید. این شامل چک کردن ایمیل آنها، بازی کردن یا ارتباط با رسانه های اجتماعی می‌شود. در مورد تجربه خود به عنوان یک شرکت کننده وبینار فکر کنید. آیا شما حداقل یک بار در طول جلسه، چندین کار  مختلف را انجام داده اید؟ واقعیت این است که ما زمانی که روی خط (آنلاین) هستیم، فاصله زمانی کمتری را به عنوان مخالفت با حضور خود در محیط زندگی، داریم، شما نمی توانید توجه مخاطبانتان را به یک اندازه جذب کنید. این را به عنوان یک خصوصیت عادی وبینارها بپذیرید و به عنوان یک چالش برای جذب مخاطبانتان نگاه دارید!

نمونه شماره ۳:  کلماتی را که به کار می برید، بشمارید. کلماتی مانند: “um” و “ah” را از ارائه خود حذف کنید. چون شما می دانید؛ بسیاری از شرکت کنندگان چندین کار را انجام می دهند، اگر حرف نامربوطی بگویید، محکوم به از دست دادن آن‌ها هستید. محتوای کلامی خود را واضح، روشن و مختصر کنید. یاد بگیرید که چگونه مطالب خود را بدون روخوانی از یک متن به مخاطب، انتقال دهید و از صدای خود استفاده کنید تا هیجان خود را بتوانید نشان دهید. هر چقدر خود واقعیتان باشد، در سخنرانی مخاطبانتان نیز با شما همراه می شوند. مخاطبان را با اصطلاحات مختصر و پر انرژی تسخیر کنید.

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *