میزبانی وب با تاثیر بالای B2B

وبینارها اولین موج نوآوری را در تعامل با ارتباطات شرکتی نشان می دهند و به همین دلیل است برای بازاریابان و تجار یک نیاز واقعی است تا بدانند چگونه یک وبینار موفق را راه اندازی کنند. برگزاری حوادث صوتی و تصویری تعاملی در فضای مجازی هزینه هایی را که در راه اندازی، مسافرت و اقامت در یک رویداد فیزیکی «در فرد» انجام می شود، پاک می کند و به ما امکان می دهد تا توانایی شبکه را در اختیار مخاطبان قرار دهیم. علاوه بر این، برگزاری رویدادهای صوتی و تصویری تعاملی در فضای مجازی، هزینه هایی را که در تنظیم، مسافرت و اقامت در یک رویداد فیزیکی «در فرد» صرف می شود را حذف می کند و به ما اجازه می دهد تا از قدرت شبکه برای جذب مخاطبان بیشتر استفاده کنیم.

در زیر لیندا مونتزر چند نکته ارزشمند را در مورد چگونگی ایجاد یک وبینار قدرتمند توضیح میدهد؛ که چگونه روابط را ایجاد و چشم اندازها را تبدیل کنیم:

  • نکات لازم را از آن استخراج کنید.

مردم در مورد وبینار شما اطلاعی ندارند مگر اینکه شما آن را فعالانه تبلیغ کنید. اطلاعات سازمانتان را در وبینار در هر جنبه ای از بازاریابی و فروش، خدمات به مشتریان و توسعه کسب و کار یکپارچه سازی کنید. اطمینان حاصل کنید که این اطلاعات را به طور موثر در سراسر طول و عرض خود منتشر می کنید.

  • درست زمان بندی کنید.

زمان بندی وبینار شما، برای داشتن یک وبینار موفق بسیار مهم است. در حالت ایده آل، شما باید وبینار خود را برنامه ریزی کنید تا حداکثر افراد بتوانند در آن شرکت کنند. این بدان معنی است که به اندازه کافی تحقیق در مورد عادات کار و شیوه زندگی مخاطبان خود، انجام می دهید. به ویژه اگر شما شرکت کنندگانی خارج از کشور دارید، اما در یک یادداشت عمومی، از روزهای دوشنبه و جمعه های کسالت آور اجتناب کنید و وبینار خود را در اواسط هفته برگزار کنید.

  • اطمینان حاصل کنید که فناوری مورد استفاده شما موثر است.

انتظارات طولانی مدت و ارتباطات شکسته تنها به یک نفر منعکس خواهد شد و آن هم شما هستید. به عنوان میزبان وبینار، برای هر گونه مشکلی که ممکن است بوجود آید فقط شما سرزنش خواهید شد. بنابراین، اطمینان حاصل کنید که خدمات نرم افزاری و میزبانی که شما درگیر آن هستید، کارآمد و رایگان هستند. همچنین در نظر داشته باشید که اگر شما می خواهید یک وبینار موفق را راه اندازی کنید، پهنای باندتان باید به اندازه کافی بالا باشد تا بتوانید مقادیر زیادی اطلاعات را سریع و صاف انتقال دهید.

  • سرزنده و حرفه ای باشید.

یک وبینار فرصتی برای به اشتراک گذاشتن ایده‌ها و به دست آوردن بینش از طریق یک بحث تعاملی است. ایده این است که مخاطبان خود را به اندازه کافی جذب کرده و فعالانه آنها را متعهد به عمل کردن کنید. به منظور تسهیل بهتر مشارکت مخاطبان، شما ممکن است وظایف را تقسیم کنید و اجازه دهید یک نفر میزبان وبینار، صوتی و تصویری باشد، در حالی که یکی دیگر موضوع مکالمه را نظارت می کند و بحث ها را پرورش می دهد.

  • بیان کنید.

از تمام سخنان کتابی، شروع نادرست، لغزش زبان، کلمات مبهم و دیگر پرکننده های بی معنی اجتناب کنید. در حالی که ناسازگاری‌های گفتاری در جلسات و سخنرانی های “فردی” به عنوان یک مسئله، غیرممکن است، اما در وبینار به عنوان یک نقطه ضعف محسوب می شود. به عنوان میزبان یک وبینار، انتظار می رود که شما مسلط به موضوع مورد بحث باشید.

  • نظرات دیگران را برسید.

به تمام شرکت کنندگان خود علاقه داشته باشید و فعالانه به آنها پاسخ گو باشید. در حالی که «پرورش» درونی با نظرسنجی ها، طنزهای گاه و بی گاه و تشویق حاصل می شود. همچنین ممکن است بخواهید شرکت کنندگان خاصی را به محتوای بحث برسانید، این کمک می کند تا همه احساس قدردانی نسبت به شما داشته باشند و یک رویداد منسجم و قابل انعطاف را ایجاد نمایید.

  • داستان را شرح دهید.

به عنوان انسان، ما چیزها را به صورت خطی درک می کنیم و روایت چیزی جز یک دستکاری در این خطی بودن، جذاب نیست. وبینار شما باید یک داستان از ابتدا تا انتها باشد، با ریتم ها، فراز و نشیب ها و فواصل دقیق نظارت و کنترل. با کنترل کردن روایت و هماهنگی با مخاطب، یک میزبان وبینار استثنایی دقیقا زمانی را برای افزایش و کاهش سطح انرژی و بهره گیری از الگوهای بحث برای نگه داشتن مخاطبان در نظر می گیرد.

  • پیگیر باشید.

پس از پایان این رویداد، به یاد داشته باشید که از تمام شرکت کنندگان تشکر می کنید. همچنین لینک های دانلود وبینار و هرگونه اطلاعات اضافی را نیز یادآوری کنید. اگر مردم وبینار را دوست داشتند، در حال حاضر زمان خوبی برای شوخی کردن وجود دارد، به طوری که از ادبیات شرکتی خارج شوید، اما افراط نکنید.

  • یک نظرسنجی ارسال کنید.

نظرسنجی ها، بازخورد اطلاعات با ارزشی در مورد خوب و بد وبینار شما هستند و می توانند به شما کمک کنند که کار بعدی خود را ارتقا دهید. اگر بخواهید بازخورد را از مخاطب درخواست کنید، این کار را بلافاصله بعد از این رویداد انجام دهید و به احتمال زیاد در بهترین حالت پاسخ را طی یک یا دو روز دریافت می کنید.

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *