لایسنس ادوبی کانکت

error adobe connect

اگر به فکر اجاره سرور Adobe connect هستید، حتما این مقاله را بخوانید. در این مقاله، در مورد ۱۳ مشکل رایج در اجاره سرور adobe connect با شما صحبت کرده ایم. همچنین راه حلی نهایی را برای برگزاری یک وبینار عالی به شما پیشنهاد داده ایم.

Adobe Connect (ادوبی کانکت) چیست؟

ادوبی کانکت نام یک نرم‌افزار برگزاری وبینار است که توسط شرکت ادوبی طراحی و پیاده سازی شده است. با استفاده از این نرم‌افزار می‌توان وبینار و وب کنفرانس برگزار کرد. اگر با مفهوم وبینار آشنایی ندارید، مقاله وبینار چیست را مطالعه بفرمایید.

نرم‌افزار ادوبی کانکت در خارج از ایران یک نرم‌افزار محبوب است. این نرم‌افزار جزء اولین نرم‌افزارهایی بود که در دنیا برای برگزاری وبینار تهیه شد و به همین دلیل محبوبیت زیادی دارد. در بسیاری از اوقات افراد فکر می کنند تنها نرم‌افزار موجود برای برگزاری وبینار، نرم‌افزار ادوبی کانکت است.

برای برگزاری وبینار با استفاده از نرم‌افزار ادوبی کانکت شما باید این نرم‌افزار را خریداری کنید و سپس آن را روی سرورهای مجموعه خود نصب و راه اندازی کنید. البته به خاطر تحریم ها، امکان خرید این نرم‌افزار برای ایرانی ها وجود ندارد.

استفاده از نسخه‌های کرک شده ادوبی کانکت

نصب و راه اندازی نسخه کرک شده ادوبی کانکت روی سرور نیازمند دانش تخصصی حوزه آی‌تی است. شما باید با دانش شبکه و آی‌تی آشنا باشید تا بتوانید نسخه کرک شده این نرم‌افزار را به درستی نصب کنید.

علاوه بر این، شما نیاز به یک سرور (حقیقی یا مجازی) خواهید داشت تا بتوانید نرم‌افزار ادوبی کانکت را روی آن نصب کنید. علاوه بر دانش فنی، هزینه سرور معمولا بالاست که شاید برای همه مجموعه ها امکانپذیر نباشد.

 به همین دلیل است که افراد غالبا به دنبال استفاده از سرویس ادوبی کانکت هستند. در این حالت شما به یک شرکت که این نرم‌افزار را نصب و آماده دارد، پول پرداخت می‌کنید و این شرکت نرم‌افزار ادوبی کانکت را در غالب یک سرویس به شما ارائه می‌دهد.

شما درخواست برگزاری وبینار را به این شرکت می‌دهید و ساعت و تاریخ مورد نظر خود را اعلام می‌کنید. سپس این شرکت یک کلاس مجازی برای شما ایجاد می‌کند. شما اطلاعات این کلاس و چگونگی دسترسی به آن را برای شرکت کنندگان ارسال می‌کنید. آن‌ها با استفاده از دستورالعمل شما می‌توانند در تاریخ مشخص شده در وبینار شرکت کنند.

استفاده از لایسنس غیرمجاز ادوبی کانکت

چرا اجاره و فروش سرور ادوبی کانکت عملا معنایی ندارد؟

با توجه به این که شرکت ادوبی، یک شرکت آمریکایی است و ایران جزو کشورهای تحریم شده آمریکا قرار دارد، این شرکت نمی تواند هیچ گونه فعالیت اقتصادی ای با ایران داشته باشد. بنابراین اگر چیزی در مورد اجاره و یا فروش سرور ادوبی کانکت شنیدید، از ۲ حالت خارج نیست:

  1.  سایت یا شرکت ارائه دهنده این خدمت، قصد فروش نرم‌افزار کرک شده ادوبی کانکت را دارد.
  2. خود این شرکت خدمات ادوب کانکت را از یک شرکت دهنده اماراتی یا یک شرکت واسط دریافت می ‌کند.

به صورت خیلی خلاصه و ساده، اجاره سرور ادوبی کانکت به صورت مستقیم امکانپذیر نیست. با توجه به این که برگزاری وبینار یک فعالیت حساس به زمان (real-time) است، مشکلات متعددی ممکن است در حین برگزاری وبینار رخ دهد. همچنین عبارت فروش لایسنس ادوبی کانکت صحت ندارد. 

هیچ شرکت ایرانی ای امکان خرید لایسنس و فروش آن را ندارد. حتی اگر شما به سایت ادوبی کانکت مراجعه کنید، می‌بینید که این سایت برای کاربران ایرانی بسته است و قابل دسترسی نیست. چه برسد به این که مجموعه ای بتواند از این شرکت لایسنس خریداری کند!

ممکن است فکر کنید که شرکت هایی هستند که به واسطه‌ی شرکت های هندی یا بنگلادشی، اقدام به خرید لایسنس ادوبی کانکت می‌کنند. یعنی آن‌ها به یک شرکت هندی هزینه پرداخت می‌کنند تا از شرکت ادوبی کانکت لایسنس بخرد و سپس لایسنس را در داخل ایران به فروش می‌رسانند.

نکته‌ای که باید از آن آگاه باشید، این است که حتی اگر این اقدام انجام شده باشد، لایسنس فقط به ازای سرورهای خارج کشور فعال است (در این مثال سرورهای هندی). بنابراین برای این که شما بتوانید از این لایسنس استفاده کنید، تمامی ترافیک شما باید به هند منتقل شود.

این موضوع برای یک کاربرد حساس به زمان که هر گونه تاخیر شبکه باعث قطعی در صدا یا تصویر می‌شود، یک فاجعه است. عملا به جای این که کاربران شما به سرورهای داخل ایران وصل شوند، ویدئو و صوت را از سرورهای هند دریافت می‌کنند

 در ادامه این مقاله به بررسی این مشکلات خواهیم پرداخت.

درست است که ادوبی کانکت یک نرم‌افزار قدرتمند است ولی نکاتی هست که قبل از استفاده از آن باید حتما بدانید. در این مقاله، ۷ نکته‌ آورده شده است:

۷ مشکل استفاده از سرویس ادوبی کانکت

۱. اجبار به استفاده از نسخه های کرک شده

همان گونه که گفته شد امکان خرید نرم‌افزار ادوبی کانکت برای ایرانی ها وجود ندارد، بنابراین تمامی نسخه های نصب شده این نرم‌افزار، کرک شده هستند. نسخه کرک شده این نرم‌افزار مشکلات زیادی دارد و در حین برگزاری وبینار ممکن است قطع شود که هم برای برگزار کننده و هم برای شرکت کنندگان یک تجربه ناخوشایند است.

۲. عدم وجود پشتیبانی مناسب

بدیهی است که نرم‌افزار کرک شده، هیچ پشتیبانی‌ای نخواهد داشت. تصور کنید که در حین برگزاری وبینار با مدیران ارشد شرکت خود، یک دفعه یک مشکل نرم‌افزاری پیش آید. چطور می‌خواهید این مشکل را رفع کنید؟

دسترسی شما به تمامی کدها و برنامه‌های نرم‌افزار ادوبی کانکت بسته است. اگر اقدام به اجاره سرور ادوبی کانکت کرده باشید، باید با تماس با پشتیبانی این شرکت سعی در حل مشکل خود کنید. به شما اطمینان خواهیم داد که آن‌ها نخواهند توانست مشکل را حل کنند.

تجربه ۱۳ ساله ما در حوزه برگزاری وبینار نشان داده است که این شرکت‌ها فقط اقدام به خرید سرور و نصب نرم‌افزار ادوبی کانکت روی آن می‌کنند. در صورت خرابی، در بهترین حالت باید یک سرور جدید را به شما اختصاص دهند.

۳. نداشتن حق کپی رایت در استفاده از ادوبی کانکت

با توجه به این که شرکت ادوبی یک شرکت آمریکایی است، به هیچ عنوان حق ندارد که با شرکت های ایرانی تعاملات مالی داشته باشد. در نتیجه تمامی نسخه های موجود در بازار از این نرم‌افزار، یک نسخه کرک شده هستند.

برای شرکت‌ها و سازمان‌هایی که قائل به حق کپی رایت هستند و نمی‌خواهند از نرم‌افزارهای کرک شده در مجموعه خود استفاده کنند، این موضوع یک مشکل بزرگ به شمار می‌رود. شاید فکر کنید که در صورت اجاره سرور ادوبی کانکت ، این مشکل را برطرف می‌کنید. اما باید بدانید که تمامی سرویس های اجاره دهنده خودشان در حال استفاده از نسخه های کرک شده هستند.

۴. عدم پشتیبانی از زبان فارسی

محیط نرم‌افزار ادوبی کانکت به صورت کامل انگلیسی است. ترجمه هایی برای این نرم‌افزار برای زبان‌های دیگر ارائه شده است ولی برای زبان فارسی، معادلی وجود ندارد (به دلایل تحریم، شرکت ادوبی کانکت نیازی به ارائه ترجمه فارسی نداشته است).

تصور کنید که قصد برگزاری وبینار را دارید و مخاطبان شما پس از ثبت نام در وبینار یا وب‌کنفرانس، با یک محیط کاملا انگلیسی روبرو می‌شوند. تجربه برگزاری وبینار در ایران یک تجربه نسبتا جدید است. بنابراین افراد کمی هستند که قبلا در وبینارها شرکت کرده باشند و تجربه حضور در وبینار را داشته باشند.

تیم ما با ۱۳ سال سابقه، بارها با مشکلات ناشی از عدم آشنایی شرکت کنندگان با سیستم وبینار شده است (روی نرم‌افزار اختصاصی فارسی ارائه شده توسط خود ما). با توجه به فارسی بودن نرم‌افزار ما، باز هم به دلیل جدید بودن این تکنولوژی، افراد زیادی در اولین بار شرکت در وبینار دچار سردرگمی هستند.

حالا فرض کنید علاوه بر این موضوع، محیط نرم‌افزار شما نیز انگلیسی باشد. بدیهی است که سردرگمی مخاطبان دو چندان خواهد شد.

۵. جدا نوشته شدن حروف فارسی در محیط چت سرویس ادوبی کانکت

یکی از ویژگی های اصلی نرم‌افزارهای وبینار، امکان تعامل زنده از طریق چت بین شرکت کنندگان و استاد دوره است. به این صورت که هر زمان کسی سوالی داشته باشد، می‌تواند از طریق بخش چت سوال خود را مطرح کند. این سوال را همه افراد حاضر در کلاس و استاد نیز می‌بیند.

این ویژگی اساسی باعث می‌شود که محیط وبینار از یک محیط یک طرفه استاد-شاگردی به یک محیط خیلی تعاملی و پویا تبدیل شود. خیلی از برگزار کنندگان حرفه ای وبینار، در هر ۱۰ الی ۱۵ دقیقه سوالی را مطرح می‌کنند و از مخاطبان می‌خواهند که به این سوال پاسخ دهند. با این کار سطح تعامل در کلاس به شدت افزایش پیدا می‌کند.

 مشکل سرویس ادوبی کانکت این است که در محیط چت این نرم‌افزار، حروف فارسی به صورت جدا جدا نوشته می‌شوند. برای مثال عبارت «سلام» به صورت «س ل ا م» نوشته می‌شود که این موضوع یکی از آزار دهنده ترین اتفاقات در حین برگزاری وبینار است.

در بسیاری از موارد، اساتید از شرکت کنندگان می‌خواهند که سوالات خود را به الفبای لاتین بپرسند. در نرم افزار وبینار ما به نام نیما این مشکل اصلا وجود ندارد. شما با استفاده از سامانه وبینار ما به راحتی می‌توانید. در یک محیط فارسی سوالات خود را به صورت درست مطرح کنید.

علاوه بر آن مشکل تایپ همزمان فارسی و انگلیسی وجود دارد و عملا محیط چت این نرم‌افزار ها غیرقابل استفاده است. همین موضوع باعث می‌شود که ویژگی پویا بودن در کلاس های آموزشی تا حد زیادی از بین برود.

۶. عدم ذخیره سازی کلاس‌ها

ادوبی کانکت به صورت پیش فرض امکان ذخیره سازی وبینارها را ندارد و این موضوع باعث می‌شود که مدرس مجبور باشد با استفاده از یک نرم‌افزار جانبی، از صفحه کامپیوتر خود فیلم‌برداری کند.

در انتهای وبینار برای آن‌که ویدئوی آن در اختیار شرکت‌کنندگان قرار گیرد، باید فیلم ضبط شده برای آن‌ها ارسال گردد. معمولا حجم این ویدئو بسیار بالاست و برای بسیاری از شرکت کنندگان قابل استفاده نیست.

نرم‌افزار وبینار ما به نام نیما، به صورت خودکار وبینار ها را ضبط می‌کند. همچنین روش ذخیره سازی ویژه‌ای در طراحی این نرم‌افزار بکار گرفته شده که باعث می‌شود حجم ویدئوی نهایی وبینار به شدت کاهش یابد و با هر سرعت اینترنتی امکان دانلود آن وجود دارد.

۷. عدم ارائه راهکارها و رهنمودها برای برگزاری بهتر وبینار

سرویس ادوبی کانکت صرفا یک نرم‌افزار است که این نرم‌افزار در مورد چگونگی ارائه،‌ چگونگی صحبت کردن. لحن بیان و چیزهای دیگری که منجر به برگزاری عالی یک وبینار می‌شود، به شما چیزی نمی گوید.

تیم ما علاوه بر ارائه سرویس وبینار، قادر خواهد بود به شما کمک کند تا وبینار خود را با بالاترین کیفیت برگزاری کنید.

اما راه حل چیست؟

نرم‌افزار یادگیری مجازی امیرکبیر (نیما)

شرکت رایاپردازش هوشمند امیرکبیر اولین شرکت داخلی ارائه دهنده سرویس وبینار و نرم‌افزار آموزش مجازی نیما در ایران است. تیم ما در سال ۱۳۸۷ در دانشگاه امیرکبیر شکل گرفت. نسخه اولیه نرم‌افزار نیما برای برگزاری کلاس های مجازی دانشگاه صنعتی امیرکبیر مورد استفاده قرار گرفت. مفتخریم که این نرم‌افزار با موفقیت از این تست سخت بیرون آمد.

تیم ما با تجربه ۱۳ ساله در حوزه برگزاری وبینار، می‌تواند یک راه حل جامع سازمانی را به شما ارائه نماید. با استفاده از نرم‌افزار بومی نیما قادر خواهید بود که وبینارهایی با کیفیت عالی برگزار کنید.

تمامی سرورهای ما در داخل ایران قرار دارند و سرعت بسیار بالایی در ارسال صوت و تصویر دارند. به علاوه سیستم ذخیره ساز وبینار ما، از انواع روش های فشرده سازی برای کاهش حجم ویدئوی نهایی (بدون کاهش کیفیت) استفاده می‌کند. بنابراین شما قادر خواهید بود که پس از اتمام وبینار، نسخه ضبط شده آن را برای کسانی که نتوانسته اند در وبینار شرکت کنند، ارسال کنید.

شما می‌توانید از بخش درخواست دمو یا تماس با ما برای کسب اطلاعات بیش تر استفاده نمایید. مشتاقانه منتظر شنیدن تماسی از جانب شما هستیم.

5 2 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها