LMS چیست؟ | تمامی آن چه درباره سیستم مدیریت یادگیری باید بدانید

lms چیست

بحث LMS یا سیستم مدیریت یادگیری یکی از چالش ها و بحث های روز است. امروزه در بیش تر سازمان ها و شرکت ها، صحبت از LMS می‌شود. اما به راستی LMS چیست؟ تعریف دقیق یک سیستم LMS چیست؟ و یک LMS چه طور می‌تواند یادگیری سازمانی را بهبود دهد؟

در این مقاله قصد داریم به این سوالات پاسخ دهیم. همچنین یک سیستم LMS بی نظیر را به شما معرفی می‌کنیم. در انتها برای کسب اطلاعات بیش تر می‌توانید با ما تماس بگیرید.

LMS چیست ؟

lms چیست ؟ سیستم مدیریت آموزش الکترونیکی چیست ؟

LMS مخفف عبارت Learning Management System می باشد که به معنای سیستم مدیریت یادگیری می‌باشد. در حیقیت تمامی کارهای مربوط به آموزش و یادگیری سازمانی در یک سیستم LMS مدیریت می‌شوند.

این موارد عبارت اند از:

 1. تعریف دوره های آموزشی
 2. قراردادن محتواهای مربوط به دوره های آموزشی اعم از فایل های متنی، تصویر، صدا و ویدئو
 3. تعاریف اساتید و گروه های درسی
 4. تعریف حساب کاربری برای دانشجویان برای دسترسی به محتواهای آموزشی
 5. امکان فعالیت دانش آموزان در مباحث درسی
 6. امکان ارسال تمارین و تکالیف و نمره دهی اساتید روی آن‌ها
 7. و امکانات دیگر …

پس اگر به صورت خلاصه بخواهیم بگوییم LMS چیست باید بگوییم که LMS یک سیستم نرم افزاری است که به وسیله‌ی آن می‌توانید تمامی فعالیت های مربوط به آموزش سازمانی را به صورت الکترونیکی انجام دهید. همچنین مقاله سیستم مدیریت آموزش الکترونیکی (LMS ) را ببینید.

درست مانند Word که کمک می کند تا فایل هاتان را بنویسید و مانند Gmail که به شما در مدیریت ایمیل هایتان کمک می‌کند، LMS یک برنامه نرم افزاری است که به شما کمک می کند تا دوره های آموزش الکترونیک خود را ایجاد، مدیریت و ارائه کنید.

LMS بخش اساسی و اصلی در آموزش الکترونیک سازمانی است. یک سیستم LMS از دو جزء اصلی تشکیل می‌شود:

۱) بخش سرور که عملکرد اصلی را ایجاد می‌کند (ایجاد کردن دوره ها، مدیریت دوره ها، تأیید اعتبار کاربران، اطلاع رسانی به کاربران و …).

۲) یک رابط کاربری که در مرورگر شما اجرا می شود. این رابط کاربری توسط مدیران، مدرسان و دانش آموزان استفاده می گردد و کلیه‌ی امکانات سیستم به وسیله‌ی آن قابل دسترسی است.

چه کسانی از LMS استفاده می کند؟

اکثر مجموعه هایی که آموزش الکترونیک را در سازمان خود پیاده سازی کرده اند، در حال استفاده از سیستم LMS هستند. در لیست زیر مجموعه ای از سازمان ها و شرکت هایی را که از LMS استفاده می کنند، ذکر کرده ایم:

 • کسب و کارها در هر اندازه ای، از شرکت های بزرگ چند ملیتی گرفته تا کسب و کارهای کوچک و متوسط.
 • سازمان ها، از سازمان ملل متحد تا موسسات محلی، از جمله سازمان های غیر دولتی و غیر انتفاعی.
 • آژانس های دولتی و دولت های محلی.
 • موسسات آموزشی سنتی (مدارس، دانشگاه ها، کالج ها).
 • موسسات آموزشی مبتنی بر آموزش آنلاین و الکترونیکی.

آن‌ها از LMS چه استفاده ای می کنند؟

یک سیستم LMS مناسب می‌تواند تمامی فعالیت های مربوط به مدیریت یادگیری سازمان را بر عهده بگیرد. در حقیقت هدف اصلی سازمان در استفاده از یک سیستم مدیریت آموزش الکترونیکی این است که بتواند سطح دانش و تخصص کارکنان خود را بالا نگه دارد.

در دنیای رقابتی امروز، سطح دانش کارکنان یک عامل بسیار مهم و تاثیر گذار در مزیت رقابتی سازمان می‌باشد. بنابراین بسیاری از سازمان ها به فکر استفاده از سیستم LMS هستند تا بتوانند آموزش کارکنان خود را به نحوی اثربخش مدیریت کنند.

در اینجا برخی از رایج ترین موارد استفاده از نرم افزار LMS را ذکر می کنیم:

آموزش کارکنان

lms چیست ؟ استفاده از lms برای افزایش یادگیری کارکنان

کارکنان جدید نیاز به آموزش دارند. از طرفی شما باید مهارت های جدید را به کارکنان فعلی آموزش دهید، هر دوی این کارها باید به صورت مستمر و پایدار انجام شوند. تفاوتی نمی‌کند شما یک شرکت بیمه، یک کارخانه، یک بیمارستان یا یک سازمان دولتی باشید. آموزش باید یک امر اساسی در برنامه شما باشد.

با استفاده از LMS می‌توانید هزینه‌هایتان را کاهش دهید. همچنین می‌توانید اختلالات و مشکلات مرتبط با یادگیری سنتی را از بین ببرید. در یک فضای الکترونیکی، افراد می‌توانند بهتر در فرآیند یادگیری شرکت کنند و این موضوع بر میزان یادگیری موثر آن‌ها تاثیر خواهد گذاشت.

با استفاده از سیستم های آموزش الکترونیکی، کسب و کارها نه تنها پول و تلاش کمتری برای جذب مدرس عالی می‌کنند، بلکه بینش بهتری را نیز درباره پیشرفت کارکنان خود کسب می کنند. سیستم های LMS امکان گزارش گیری از میزان تعامل دانشجویان و میزان یادگیری آن‌ها را دارند.

جهت دهی کارمندان جدید و کمک به آن‌ها برای یادگیری

بسیاری از شرکت ها و سازمان ها، پس از استخدام یک نیروی جدید، یک تور داخل سازمانی برای او برگزار می‌کنند. هدف این تور این است که آن‌ها با بخش های مختلف سازمان آشنا شوند و در مورد شرکت و مجموعه فعالیت‌های آن اطلاعات کسب کنند.

تمامی این مراحل و فرآیند می‌تواند با استفاده از سیستم LMS به نحوه موثرتر و کاراتر انجام شود. بخشی از فرآیند که شامل معرفی آن‌ها به واحدهای مختلف کاری است، به صورت معمول انجام می‌شود. علاوه بر آن این افراد می‌توانند هر زمان که مایل بودند به گنجینه ای از فایل های آموزشی درباره واحدهای مختلف و فعالیت آن‌ها دسترسی داشته باشند.

با این کار حتی اگر مواردی در ذهن آن‌ها فراموش شود، آن‌ها این فرصت را خواهند داشت که در آینده به این فایل ها مراجعه کنند و با سرعت خودشان، آن‌ها را مرور کنند.

حفظ دانش

اگرچه آموزش کارکنان شما یک امر بسیار مهم است، اما شما باید مطمئن شوید که این دانش در سازمان شما رسوب می کند و باقی می‌ماند.

فرض کنید که به صورت مداوم در حال آموزش دادن به کارکنان خود هستید. در این میان تعدادی از این افراد شرکت شما را ترک می‌کنند و یا بازنشسته می‌شوند. با خروج آن‌ها، دانش و مهارت های کسب شده توسط آن‌ها نیز از مجموعه شما خارج می‌شود.

یکی از بهترین راه ها برای مدیریت این دانش استفاده از سیستم مدیریت آموزش الکترونیکی است. با مستندسازی و جمع آوری آرشیوهای متنی و تصویری از فعالیت این افراد، قادر خواهید بود که دانش و مهارت آن‌ها را در سازمان خود نگه دارید.

یک برنامه نگهداری دانش، اطمینان می دهد که مهارت ها، تکنیک ها و اطلاعات ارزشمند درباره شرکت شما،‌ حتی پس از زمانی که کارکنان شرکت را ترک می‌کنند، باقی می ماند.

نرم افزارهای LMS می‌توانند در این هدف به شما کمک کنند. همچنین این اطلاعات می‌تواند به عنوان یک برنامه آموزشی در اختیار افراد تازه استخدام شده قرار بگیرد.

آموزشگاه های الکترونیکی

یکی از روش های جدید در حوزه آموزش، آموزشگاه های الکترونیکی یا مجازی است. با توجه به این که این آموزشگاه ها می‌توانند قشر بیش‌تری از افراد را مخاطب خود قرار دهند و محدود به یک مکان فیزیکی نیستند، می‌توانند درآمد بسیار بالاتری نسبت به آموزشگاه های معمول داشته باشند.

چندین نمونه از این نوع کسب و کارها می‌تواند یک سایت فروش آنلاین دروس، یک موسسه آموزش سنتی مکمل دوره‌های درسی رایج، یک سازمان دولتی که قصد آموزش عمومی مردم را دارد و … باشند.

در اینجا تمام این فرم ها و بسیاری دیگر، آموزش الکترونیک برای ماندن است تا اینکه برای آینده ی آموزشی باشد.

بنابراین، LMS دقیقا چیست؟

یک LMS ارائه دوره های آموزشی را مدیریت می کند.

آیا برای شما بسیار متضاد است؟

خوب، یک LMS به شما امکان می دهد تا محتوای آموزشی الکترونیکی (درس ها) را ایجاد کنید، آن را در دوره ها سازماندهی کنید، مطالب را ارائه دهید (به صورت داخلی به کسب و کار شما و یا مخاطبان گسترده تر اینترنت)، دانشجویان را برای گفتگو با دوره های آموزشی ثبت نام کرده و در نهایت، (حضور، نمرات، و غیره).

البته، توصیف سطح بالا از ویژگی های که LMS مدرن ارائه می دهد- به عنوان یک توضیح عمومی مفید است حتی اگر از شما خواسته شده است که در مسابقه نشان دهید.

اگر به یک توصیف عمیق تر علاقه مند هستید، آن را بخوانید و به عنوانی از طریق تمام این قابلیت ها به جزئیات بیشتر بروید.

ایجاد دوره آموزش الکترونیک

برای تحویل محتوای آموزشی الکترونیکی شما ابتدا باید آن را در LMS خود اضافه کنید.

شما می توانید این کار را با ایجاد مواد آموزشی دوره خود، از ابتدا (با نوشتن مطالب درس خود را در داخل LMS)، و یا با وارد کردن مواد موجود (یک سند Word، ارائه پاورپوینت، مقالات ویکی پدیا، و غیره) انجام دهید.

سیستم عامل های پیشرفته LMS مانند TalentLMS به شما اجازه می دهد محتوای درس را از منابع مختلف و فرمت های مختلف اضافه کنید و حتی اجازه می دهد فایل های چندرسانه ای (ویدئو، صدا، گرافیک و غیره) را به درس های خود اضافه کنید.

یکی دیگر از ویژگی های مهم مربوط به ایجاد دوره، افزودن آسان دارایی های آنلاین (از فیلم های یوتیوب و مقالات ویکی پدیا به ارائه های آنلاین و توییت ها) است که به شما امکان می دهد تا از منابع موجود در اینترنت استفاده کنید.

سازماندهی دوره های خود

گام بعدی بعد از ایجاد مواد آموزشی الکترونیک شما این است که آن را سازماندهی کنید.

این می تواند به همان اندازه ساده باشد تا یک دوره واحد را ارائه دهد یا به همان اندازه که دوره های مختلف، گروه ها و گروه های دانشجویی در چندین شاخه فعال باشند.

این ها همه به نیازها و ساختار کسب و کار یا سازمان شما بستگی دارد.

یک LMS به شما اجازه می دهد تا برای ساختن پیشنهاد آموزش الکترونیک خود به هر نحوی که می خواهید باشد.

مثلا TalentLMS به شما مجموعه ای از ابزارهای سازمانی (دوره ها، گروه ها، دسته ها، مهارت ها، شاخه ها، و غیره) می دهد که شما می توانید از طریق چندین روش آن را ترکیب کنید و انعطاف پذیری نهایی در نحوه ارائه درس های خود را داشته باشید، شما چند ملیتی هستید و دارای شعبه هایی در ۲۰ کشور یا یک شرکت کوچک در یک شهر هستید.

ارائه دوره های خود

پس از اینکه دوره های خود را ایجاد کرده و سازماندهی کردید، آماده ارائه آن به دانش آموزان خود باشید.

چه چیزی در مورد آن دوباره به نیازها و ساختار کسب و کار یا سازمان شما بستگی دارد.

به عنوان مثال، ممکن است دوره های شما برای یک مخاطب یا آموزش کارکنان در داخل شرکت تان محدود باشد یا ممکن است برای یک جمعیت وسیع تر یا به عنوان یک ارائه رایگان (مانند یک سازمان غیردولتی که مهارت های خاصی را برای افراد در کشورهای در حال توسعه تدریس می کند) یا به عنوان دوره های پرداخت (به عنوان مثال یک مدرسه آنلاین که دوره های برنامه نویسی وب را ارائه می دهد) باشد.

LMS  مدرن باید تمام این موارد را اداره کند، به شما این امکان را می دهد تا تعداد کوچکی از دانش آموزان را اداره کنید و مدیریت کنید، ثبت نام محدود و ادغام با پردازنده های پرداخت برای دوره های پرداخت شده را آسان سازی کنید.

سیستم عامل های مدرن LMS نیز باید بتوانند به دستگاه های تلفن همراه، رابط کاربری پاسخگو، تعامل دوستانه و حالت های آفلاین دسترسی پیدا کنند.

مدیریت کاربرانتان

توانایی مدیریت دوره ها و کاربران چیزی است که “L” در “LMS” قرار داده است.

همانطور که قبلا مدیریت درس را پوشش دادیم، بیایید ببینیم چگونه LMS میتواند به شما در مدیریت کاربران کمک کند.

سه نوع از کاربران برای شروع: مدیران (تنظیم و پیکربندی LMS خود)، مربیان (آماده شدن درس و دسترسی به پیشرفت یادگیرندگان) و دانش آموزان (انجام یادگیری!) وجود دارد.

در یک کسب و کار یا سازمان کوچکتر، مدیر یا مدرس می تواند همان فرد باشد- در نتیجه، ایجاد یک LMS کاربر دوستانه مانند TalentLMS سخت تر از استفاده فیس بوک است.

در مورد یادگیرندگان، این افراد می توانند کارکنان شما باشند (اگر شما یک شرکت، سازمان بزرگ، اداره دولتی یا کسب و کار خصوصی دارید) یا دانش آموزانی که در دوره های خود ثبت نام کرده اند (اگر یک موسسه آموزشی هستید برای عموم مردم درس بخوانید).

مدیریت این کاربران، مستلزم ثبت نام آنها در LMS، اختصاص دادن آن‌ها به دوره ها، تعامل آنها به عنوان مدرسان، تعیین نوع محتوایی که آنها مجاز به دیدن هستند، سازماندهی آزمون ها و جلسات کنفرانس، طبقه بندی آنها و پرداخت هزینه های آنها (اگر شما در حال فروش دوره های آموزشی).

یک LMS خوب به شما اجازه می دهد تا همزمان تغییرات و به روز رسانی چندین مورد (دانش آموزان، دوره ها و غیره) را انجام دهید.

نظارت و ارزیابی پیشرفت دانش آموزان

یکی از ویژگی های مهم LMS عرضه کردن (صرفه جویی در زمان)، توانایی پیگیری و نظارت بر پیشرفت دانش آموزان در زمان واقعی است.

این که آیا شما با ۱۰ یا ۱۰،۰۰۰ دانش آموز برخورد می کنید، LMS به شما دسترسی خودکار و سریع به آمار ثبت نام دوره، سوابق حضور و غیاب، نمرات دانش آموزان و بسیاری از معیارهای عملکرد دیگر را می دهد.

LMS  مدرن همچنین باید هشدارها و اطلاعیه هایی در زمان واقعی را شامل شود، برای مثال، معلمان می توانند بدانند که دانش آموزان تکالیف خود را ارائه کرده اندیا خیر، یا جلسه ی کنفرانس الکترونیکی برای شروع کردن است یا خیر.

عامل دیگری که در سیستم عامل های پیشرفته LMS وجود دارد، یعنی اجازه جست و جو و نمایش داده ها در نمودار‌ها به شما داده می شود تا به راحتی روندها یا مسائل را مشخص کنید (و چیزی شبیه به نمایش در جلسه هیئت مدیره بعدی خود).

مثلا TalentLMS تان می تواند اطلاعات دانشجویی و دوره خود را از طریق روش های مختلف فیلتر کند (به عنوان مثال “من فقط دانشجویانی از بخش X ثبت نام در کلاس A را نشان می دهم” یا “نمرات آزمون برای این دانش آموز را به من نشان می دهد”) و آمار مربوط به آنها را جمع می کنند، تا شما حتی می توانید در فرمت سازگار با اکسل آن را صادر کنید.

ویژگی های پیشرفته LMS

ما مبانی آنچه که سیستم عامل LMS انجام می دهد را پوشش می دهیم.

همچنین برخی از ویژگی های پیشرفته تر وجود دارد که LMS تان ممکن است آن را نداشته باشد که عبارت اند از:

– توانایی سازماندهی و برگزاری جلسات الکترونیکی کنفرانس، با دانشجویان مختلف از طریق صوتی و تصویری شرکت می کنند.

– قابلیت سفارش آنلاین، به طوری که مربیان و دانش آموزان می توانند نوشته ها و نقاشی ها را در زمان واقعی ایجاد و به اشتراک بگذارند.

– توانایی فروش دوره ها و ادغام با پردازنده های پرداخت مانند PayPal و نوار.

– توانایی استفاده از LMS با دستگاه های تلفن همراه (اسمارتفون ها و تبلت ها)، از جمله امکان مطالعه در هنگام آفلاین.

– توانایی ادغام با سیستم های شخص ثالث و تبادل داده ها از طریق استانداردهای آموزش مانند SCORM و Tin-Can.

– توانایی استفاده از نام تجاری خود و / یا ایجاد تم های سفارشی برای رابط کاربری LMS.

– توانایی گسترش ویژگی های پلت فرم با اسکریپت های سفارشی و پلاگین های خود، بر اساس یک API قابل دسترس و کاملا مستند.

در مورد توسعه چطور؟

نصب LMS مدرن نمی تواند آسان تر باشد، به ویژه در مقایسه با اکثر انواع دیگر نرم افزار سازمانی، که می تواند یک بخش IT کامل را بیابد.

در حقیقت در فضای LMS، فایرفاکس و نیز گزینه های خصوصی میزبانی شده اند که نیازی به نصب ندارند.

به طور کلی سه گزینه توسهه وجود دارد:

توسعه محلی (خود میزبان) LMS

یک پلت فرم میزبانی LMS اساسا یک برنامه وب است که معمولا به عنوان یک محصول مجوز به فروش می رسد که شما می توانید در سرور خود آن را نصب و نگهداری کنید.

این گزینه نیاز به آشنایی با روشهای نصب دارد و باعث می شود شما مسئولیت کارهایی مانند پشتیبان گیری از داده ها، به روزرسانی نرم افزار سرور و مقیاس دادن به ماشین های بیشتر را انجام دهید. شما همچنین باید با فروشنده تماس بگیرید و مجوز خود را پس از ارتقاء نسخه پس بگیرید.

در کنار این، این تنظیم، انعطاف پذیری بیشتری را برای ادغام با زیرساخت محلی خود و همچنین گزینه ای برای تغییر کد آن به هر نیاز خاصی که ممکن است داشته باشد، فراهم می کند.

ابر خصوصی (میزبان LMS)

در نهایت بین گزینه های محلی و عمومی ابری (که ما بعدا خواهیم دید)، شما یک محیط LMS امن و خصوصی دریافت خواهید کرد که منابع و کد را با دیگر کسب و کارها به اشتراک نمی گذارد و به شما بهترین عملکرد و امنیت را می دهد.

نصب، نظارت و به روز رسانی برای شما مراقبت می شود، در حالی که شما دسترسی مستقیم به LMS خود را حفظ می کنید تا آن را با زیرساخت دیگر خود ادغام کنید یا آن را سفارشی کنید.

ابر مبتنی بر LMS

یک LMS مبتنی بر ابر یک است  و توسط یک شخص ثالث معمولا تحت یک مدل اشتراک برای شما ساخته می شود. این ها از مدل TalentLMS ما هستند.

یک ابر گویای راه حل مطلوب برای بسیاری از نیازهای LMS است، مگر اینکه شما بخواهید انعطاف پذیری کامل و توانایی تغییر در محیط یادگیری را داشته باشید.

نصب، به روز رسانی و نظارت بر سرور توسط تیمی که LMS خود را ایجاد کرده اند مراقبت می شود و ارائه دهنده ابر شما نیز ممکن است پشتیبان گیری رایگان یا پرداخت شده و همچنین گزینه های ارتقاء مختلف را ارائه دهد.

گزینه های مبتنی بر ابر معمولا در بسیاری از سطوح مختلف وجود دارد، بنابراین شما می توانید قیمت، عملکرد و ترکیبی از ویژگی هایی که نیازهای شما را برآورده می کنند را انتخاب کنید.

مشاوره راه اندازی سامانه مدیریت یادگیری سازمانی

سامانه مدیریت یادگیری مودل

حسن نظر کارفرمایان و رضایت ایشان از خدمات و محصولات شرکت در حوزه وبینار و کلاس مجازی، باعث شد برخی از ایشان جهت رفع سایر نیازهای زیرساختی از قبیل آزمون الکترونیکی و به اشتراک‌گذاری محتوا، تالار گفتگو و … به شرکت رایاپردازش رجوع نمایند. در راستای برآوردن این درخواست‌‌ها با کیفیت مطلوب و در زمان مناسب، تیم توسعه شرکت تصمیم به یکپارچه‌سازی سامانه مدیریت یادگیری Moodle و سامانه نیما گرفت. Moodle به عنوان یک نرم‌افزار لایه باز یکی از قدرتمندترین سامانه‌های مدیریت یادگیری موجود در جهان و دارای بالاترین سهم بازار سامانه‌های آموزش الکترونیکی است. امکانات فراوان، قابلیت شخصی‌سازی و توسعه، پلاگین‌های فراوان موجود، قابلیت پشتیبانی هم‌زمان از هزاران کاربر، امنیت مناسب، پوسته‌های متنوع و … از مهمترین ویژگی‌های مودل به شمار می‌رود.

در زیر به صورت مختصر به معرفی برخی امکانات Moodle می‌پردازیم:

 • تغییر در ظاهر سامانه
  • لوگو
  • عکس پس‌زمینه
  • رنگ منوها
 • زبان
  • فارسی
  • انگلیسی
  • سایر زبان‌ها
 • ثبت نام
  • دستی از طرف مدیر
  • خودکار با امکان پرداخت و تایید ایمیلی
 • تعیین سطح دسترسی کاربران
  • در سطح سامانه (ادمین، مدیر، کاربر)
  • در سطح طبقه‌های درسی(مدیر، کاربر)
  • در سطح درس( استاد، فراگیر)
 • تعیین مشاور و پشتیبان آموزشی
 • طبقه‌بندی دوره‌ها
 • به اشتراک‌گذاری محتوا (اسکورم، فیلم، صوت، مستندات و…)
  • تهیه گزارش بازدید
  • زمان‌بندی دسترسی
  • دسترسی مشروط (پیش‌نیاز و پس‌نیاز)
 • تالار گفتگو (Forum)
 • تمرین
 • واژه‌نامه
 • ویکی
 • نظرسنجی و ارزیابی
 • آزمون
  • توضیحات بیشتر در ادامه
 • صدور خودکار گواهی پایان دوره

آزمون در بین امکانات سامانه Moodle از کاربرد و اهمیت ویژه‌ای برخوردار است لذا جداگانه به ذکر برخی امکانات آن می‌پردازیم:

 • ایجاد سؤال از طرق
  • ثبت دستی
  • فراخوانی از فایل(در قالب‌های استاندارد)
  • فراخوانی از بانک سؤال
 • سیاست‌های برگزاری آزمون
  • تعیین تعداد دفعات مجاز آزمون
  • تعیین بازه زمانی پاسخگویی به آزمون
  • تعیین مدت زمان آزمون
  • تعیین رفتار سامانه با کاربرانی که در زمان مقرر آزمون را به پایان نمی‌رسانند
  • تعیین شیوه نمره دهی برای پاسخگویی متعدد (حداکثر، میانگین، آخرین و …)
  • تعیین تصادفی بودن یا نبودن ترتیب سوالات آزمون
  • تعیین تعداد سؤالات قابل نمایش در هر صفحه
  • تعیین امکان یا عدم امکان بازگشت به سؤال قبلی و تغییر پاسخ
  • تعیین تصادفی بودن یا نبودن ترتیب گزینه‌های سؤالات
  • تعیین بازخوردها در مراحل مختلف برگزاری (شروع، حین آزمون و پایان) مانند گزینه صحیح سؤال، نمره پایانی و …
 • نتایج آزمون
  • امکان مشاهده نمره، زمان شروع، پایان و مدت زمان پاسخ‌دهی هر کاربر
  • امکان مشاهده پاسخ‌های هر کاربر به هر سؤال
  • امکان مشاهده و ساخت گزارش‌های آماری از نمرات کاربران
  • امکان دریافت اطلاعات فوق در قالب خروجی Excel

در پایان این متن به ذکر چند مورد از خدماتی که شرکت رایاپردازش هوشمند امیرکبیر با استفاده از سامانه Moodle به مشتریان خود ارائه داده‌است می‌پردازیم:

 • برگزاری المپیاد بانک‌های خصوصی ایران در دانشگاه صنعتی امیرکبیر در مردادماه ۹۶
 • برگزاری آزمون پایان دوره آموزش‌های سازمان بنادر و دریانوردی
 • اجرای دوره‌های آموزش الکترونیکی مؤسسه اعتباری کوثر
 • اجرای آموزش‌های الکترونیکی جشنواره ملی دانش‌آموزش ابن سینا
 • اجرای دوره‌های آموزشی شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران
0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *