اجاره کلاس آنلاین

اگر به فکر اجاره کلاس آنلاین هستید به شما تبریک می‌گوییم چرا که در مسیر درستی هستید. اجاره کلاس آنلاین به شما این امکان را می‌دهد که از مزیت های آموزش مجازی استفاده نمایید بدون این که بخواهید بابت هزینه های سنگین نرم افزار هزینه کنید.

در این مقاله در مورد نکات مهم برای انتخاب سرویس اجاره کلاس آنلاین صحبت می کنیم. همچنین ارائه دهنده های خدمات اجاره کلاس آنلاین را به شما معرفی کرده و مزایا و معایب هر یک را بر می‌شماریم.

در پایان نیز در مورد نکات برگزاری کلاس آنلاین موفق با شما صحبت خواهیم کرد.

کلاس آنلاین چیست؟

کلاس آنلاین یا وبینار، کلاسی است که به صورت اینترنتی و زنده برگزار می‌شود. ویژگی زنده بودن این امکان را می‌دهد که اساتید و دانشجویان به صورت زنده با یکدیگر تعامل داشته باشند (بر خلاف ویدئوهای آموزشی که صحبت ها یک طرفه است).

امکان چت کردن با سایر همکلاسی‌ها، استاد و امکان صحبت به صورت زنده باعث می‌شود که کلاس آنلاین فضایی عالی برای تعامل و یادگیری باشد.

ویژگی مبتنی بر اینترنت بودن باعث می شود که هر کسی از هر نقطه ای بتواند به کلاس آنلاین وصل شود و در آن شرکت کند. دانشجویان برای شرکت در وبینار نیازی به رفت و آمد ندارند. اتلاف وقتی نیز وجود نخواهد داشت و همه می توانند در خانه یا محل کار خود در کلاس آنلاین شرکت کنند.

نمایی از کلاس آنلاین نیما را در شکل زیر می‌بینید

سامانه وبینار بومی نیما

راهکارهای برگزاری کلاس انلاین

به صورت کلی ۲ راهکار برای برگزاری کلاس انلاین وجود دارد:

راهکار ۱) تجهیز سازمان به نرم افزار آموزش مجازی

در این روش، شما یک نرم افزار جامع آموزش مجازی را برای سازمان خود خریداری می‌کنید. شرکت ارائه دهنده، این نرم افزار را روی شبکه و سخت افزار شما نصب می کند. برای مثال ما در نیما، این کار را برای دانشگاه امیرکبیر، بانک قوامین، موسسه مالی و اعتباری کوثر، بیمه سامان و … انجام داده ایم.

اگر قصد راه اندازی سامانه آموزش مجازی را دارید، از بخش تماس با ما برای ارتباط با ما استفاده نمایید.

راهکار ۲) اجاره کلاس انلاین

مزیت اصلی اجاره کلاس آنلاین این است که شما هزینه ای بابت خرید نرم افزار نمی کنید. شما به صورت سرویس از کلاس انلاین استفاده می کنید و به میزان استفاده تان هزینه پرداخت می‌کنید.

برای مثال مکانیزم پرداخت هزینه سرویس در نیما، مبتنی بر نفر/ساعت می‌باشد. برای مثال اگر شما بخواهید یک کلاس ۳۰ نفره ۲ ساعته برگزار کنید، باید هزینه ۶۰ نفر/ساعت را پرداخت کنید.

تیم ما در زمان برگزاری کلاس آنلاین، به عنوان پشتیبانی در کلاس آنلاین شرکت خواهد کرد و مطمئن خواهد شد که شما تجربه ای عالی از برگزاری وبینار خواهید داشت.

بهترین سرویس اجاره کلاس آنلاین

در حال حاضر دو سرویس دهنده اصلی برای ارائه کلاس آنلاین وجود دارد:

۱) سرویس ادوبی کانکت

۲) نرم افزار آموزش مجازی نیما

نرم افزار ادوبی کانکت توسط شرکت ادوبی پیاده سازی و تهیه شده است. نسخه هایی که از این نرم افزار در ایران وجود دارد، نسخه هایی کرک شده هستند و بنابراین مشکلاتی را دارند.

علاوه بر آن سرویس ادوبی کانکت، از زبان فارسی پشتیبانی نمی‌کند. این موضوع به صورت خیلی بارز در محیط چت این نرم افزار اتفاق می‌افتد. برای مثال عبارت «کلاس انلاین» به صورت «ک ل ا س ا ن ل ا ی ن» نوشته می‌شود.

اگر قصد استفاده از این سرویس را دارید، حتما همین الان و قبل از استفاده از آن، دو مقاله «اجاره سرور adobe connect» و «فروش لایسنس adobe connect» را ببینید.

ما در شرکت رایاپردازش، مفتخر به ارائه سرویس اجاره کلاس آنلاین هستیم. این سرویس روی نرم افزار ما (نیما) ارائه می‌شود. شرکت ما در سال ۱۳۸۶ فعالیت خود را در دانشگاه صنعتی امیرکبیر آغاز کرد. در حال حاضر کلیه بستر آموزش مجازی دانشگاه امیرکبیر با استفاده از نرم افزار نیما اداره می‌شود.

در ویدئوی زیر می‌توانید یک کلاس آنلاین برگزار شده روی سامانه نیما را مشاهده کنید.

نرم افزار تهیه شده نیما، یک نرم افزار کاملا بومی و داخلی است که بر پایه تخصص مهندسان نرم افزار دانشگاه امیرکبیر توسعه داده شده است. اگر قصد برگزاری کلاس انلاین را دارید، حتما از نرم افزار ما برای این کار استفاده کنید.

برای آگاهی در مورد شرایط ارائه سرویس، همین الان از بخش تماس با ما برای ارتباط با ما استفاده کنید.

چگونگی برگزاری کلاس آنلاین عالی

برگزاری یک کلاس انلاین عالی، فقط وابسته به داشتن یک نرم افزار خوب نیست. بسیاری از مهارت ها لازم هستند تا تجربه یک کلاس آنلاین عالی، خلق شود.

تسلط استاد به مفاهیم بیان شده، شیوه بیان، درگیر کردن دانشجویان در بحث، استفاده از میکروفون مناسب برای صحبت و … عواملی هستند که بسیار روی کیفیت کلاس انلاین برگزاری شده، تاثیر می‌گذارند.

برای برگزاری هر چه بهتر کلاس انلاین حتما توصیه می کنیم که مقالات زیر را روی سایت ما بخوانید:

برگزاری وبینار موفق

آموزش برگزاری وبینار

نحوه برگزاری وبینار موفق

ثبت نام وبینار

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *